Popularne posty
-
Jakie są objawy torbieli pajęczynówki? Czy jest groźna i jak ją leczyć?
Co to jest torbiel pajęczynówki? Czy to groźne? Czy torbiel pajęczynówki może pęknąć?
-
Kofeina – prawdziwy sprzymierzeniec każdego sportowca
Kofeina – prawdziwy sprzymierzeniec każdego sportowca
-
Co na zaparcia? Nie tylko DOMOWE sposoby na problemy z wypróżnianiem
Kiedy treści pokarmowe zalegają w twoich jelitach, gdy wypróżnianie nie odbywa się w sposób prawidłowy - najlepiej codziennie, a co najmniej 3 razy w tygodniu - potrzebny jest ci szybki sposób na zaparcia, by nie doszło do zatrucia wskutek fermentacji. Wszystko przez to, że z upływem czasu procesy gnilne stają się coraz bardziej zaawansowane, a ich produkty coraz bardziej szkodzą zdrowiu.
-
Czy warto suplementować omega-3?
Wśród nienasyconych kwasów tłuszczowych, jako pierwsze wymienia się omega-3. Wpływają one korzystnie na pracę mózgu czy intelektualny rozwój dzieci, stąd tak powszechnie poleca się ich suplementowanie. Naturalnie występują w rybach i oleju. Czy to wystarczy?
-
Zdrowy olej - jakiego oleju używać na diecie?
Tłuszcze nienasycone są ważnym elementem diety. Odpowiadają za prawidłową pracę mózgu oraz wchłanianie witamin A, D, E i K, jednocześnie nie podnosząc poziomu cholesterolu, w przeciwieństwie do tłuszczy nasyconych. Jak jednak wybrać olej, który nam ich dostarczy? Z czego tłoczony jest zdrowy olej?
-
Bakterie w moczu w ciąży - co to oznacza i co z tym zrobić?
Do monitorowania przebiegu ciąży potrzebne są badania USG, krwi i moczu. Nie wszystkie udaje się samodzielnie zinterpretować, ale w nowoczesnym systemie wyników widać każde odstępstwo od normy. A to skłania do refleksji, dlaczego pojawiły się np. bakterie w moczu. Czy to poważne? Czy trzeba to leczyć? A jeśli trzeba, to czy koniecznie antybiotykiem i czy to niebezpieczne dla dziecka?
-
Biotyna - na co pomaga, w czym jest dużo biotyny?
Biotyna, często określana jako witamina H lub B7, jest niezwykle ważnym składnikiem w diecie, wspierającym szereg procesów w organizmie człowieka.
-
Jak poprawić pamięć? 9 skutecznych sposobów, które Ci pomogą
Stres, natłok obowiązków, niewłaściwa dieta, niedobór snu, choroby - jest wiele czynników, przez które pamięć zawodzi. A to utrudnia nadążanie za tempem życia w większości krajów. Powiązany z tym spadek koncentracji i produktywności może grozić zwolnieniem z pracy czy też obniżeniem się średniej ocen u dzieci. Dlatego warto znać sposoby, jak polepszyć pamięć, i to bez suplementów diety.
-
Zielone warzywa – jakie mają wartości odżywcze?
Zielone warzywa, takie jak szpinak, brokuły, jarmuż, sałata czy rukola, są bogatym źródłem wielu wartości odżywczych. Zawierają dużo witamin, takich jak witamina C, K, A i kwas foliowy, oraz minerałów, takich jak żelazo, wapń, magnez i potas. Są również bogate w błonnik, który pomaga w utrzymaniu zdrowia układu trawiennego i reguluje poziom cukru we krwi. Ponadto, wiele zielonych warzyw ma właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że pomagają w ochronie przed chorobami, takimi jak choroby...