UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Witaminy i minerały dla mężczyzn

14802 Views

Witaminy i minerały to dla każdego z nas składniki, które obowiązkowo powinny znaleźć się w codziennej diecie. Bez nich nasze organizmy nie mogą prawidłowo funkcjonować, a ich praca zostaje zaburzona, co prowadzić może do pojawienia się wielu dolegliwości oraz rozwoju chorób cywilizacyjnych. Dziś poznamy najważniejsze witaminy i minerały dla mężczyzn.

Magnez dla mężczyzn 

Jest on szczególnie ważny dla panów, którzy są aktywni fizycznie. Podczas wysiłku fizycznego może dojść do wypocenia tego ważnego składnika odżywczego, a to jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jest to pierwiastek, który dba o prawidłowe dostarczenie energii do mięśni. Dzięki czemu mamy więcej siły i wytrzymałości, by poprawnie wykonywać powtórzenia.

Pierwiastek ten dba o poprawną regularność skurczy mięśni, a jest to bardzo istotne podczas ćwiczeń. Magnez ma za zadanie wspomagać mięśnie w procesie kurczenia się i rozkurczania. Ma on również za zadanie regulować ciśnienie krwi. Magnezu najlepiej szukać w:

 • Kakao,
 • Bananach,
 • Kaszy,
 • Szpinaku,
 • Szczawiu,
 • Kaszy gryczanej.

Potas dla mężczyzn 

To również bardzo ważne składniki mineralne, które kluczową rolę odgrywają w organizmie każdego sportowca. Zadaniem tych pierwiastków, jest regulowanie ciśnienia krwi. Jednak ta właściwość pierwiastków uaktywnia się nie tylko podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Potas i sód pomagają w uzupełnienie gospodarki elektrolitowej, a tym samym wspomagają jej prawidłowe funkcjonowanie. Warto pamiętać, że podczas wysiłku fizycznego nasz organizm zaczyna podnosić swoją temperaturę, przez co zaczyna wytwarzać pot, którego zadaniem jest ochłodzenie ciała.

Jednak w tym samym czasie z organizmu zostają wytrącone ważne składniki elektrolitowe. Jeśli szybko nie uzupełnimy ich niedoborów to może dojść do odwodnienia i zaburzenia pracy gospodarki elektrolitowej. To doprowadzi do spadku siły, zmniejszenia się energii, a nawet omdlenia. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie niedoborów potasu i sodu, czyli pierwiastków, które możemy znaleźć w:

 • Ziemniakach,
 • Pomidorach,
 • Daktylach,
 • Rodzinkach,
 • Bananach,
 • Wodzie mineralnej,
 • Napojach energetycznych,
 • Mieszankach elektrolitowych.

Witamina B6 dla mężczyzn

Jest ona dla każdego sportowca składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto o tym pamiętać i uzupełniać jej niedoboru. Ma ona szczególnie ważną rolę dla magnezu, który również, jest pierwiastkiem, który ma zbawienne działanie na sportowców. Witamina B6 zwiększa przyswajalność tego pierwiastka, dlatego warto przyjmować preparaty, które łączą ze sobą te dwa składniki odżywcze. Dodatkowo witamina B6 jest składnikiem niezbędnym do tworzenia białek.

Jest ona również niezbędna do procesu tworzenia czerwonych krwinek. A jest to bardzo ważne, ponieważ biorą one udział w transporcie tlenu do komórek w całym organizmie. Witamina B6 wspomaga również wykorzystywanie i transport białek z pożywienia. Tej witaminy najlepiej szukać w:

 • Łososiu,
 • Jagodach,
 • Orzechach włoskich.

Cynk dla mężczyzn

W diecie każdego mężczyzny nie może również zabraknąć pierwiastka miłości, czyli cynku. Jest on odpowiedzialny za regulacje poziomu wydzielana testosteronu, który jest najważniejszym męskim hormonem. Jest to więc pierwiastek, który dba o zdrowie, wygląd, płodność, samopoczucie i siłę mężczyzny.

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.