Popularne posty
-
Jak objawia się tętniak mózgu i jak można go leczyć?
Dostałeś diagnozę tętniaka mózgu? Co to jest za choroba?
-
Przytulia czepna - jak prawidłowo stosować?
Przytulia czepna to roślina o właściwościach oczyszczających, wspierających układ limfatyczny i moczowy. Stosowana w formie naparów, nalewek i okładów, pomaga w detoksykacji organizmu. Dowiedz się, jak prawidłowo ją stosować, aby maksymalnie wykorzystać jej prozdrowotny potencjał.
-
Homocysteina – co to jest i dlaczego warto wykonać badanie poziomu homocysteiny?
Homocysteina to aminokwas, którego nadmiar może prowadzić do problemów zdrowotnych. Dowiedz się, jak zbadać jej poziom oraz jak skutecznie obniżyć stężenie homocysteiny w organizmie.
-
Jak smakuje pandan i jakie ma właściwości?
Pandan - roślina, która zaskakuje smakiem i właściwościami odżywczymi. Liście pandanu są bardzo popularną przyprawą w krajach azjatyckich.
-
Jak obniżyć potas we krwi? Skąd bierze się nadmiar lub niedobór potasu i jak utrzymać normę?
Potas jest kluczowym elektrolitem regulującym pracę serca, mięśni i układu nerwowego. Sprawdź, jakie są objawy jego niedoboru i nadmiaru oraz jak skutecznie utrzymać jego prawidłowy poziom w organizmie.
-
Goździki - na co pomagają? Czy napar z goździków jest zdrowy?
Goździki, od wieków cenione jako przyprawa, są niezwykle wartościowym źródłem zdrowotnych właściwości.
-
Kamienie na woreczku żółciowym - przyczyny, objawy, jak leczyć?
Kamica żółciowa może powodować dolegliwości trawienne, takie jak wzdęcia czy odbijanie. Częściej jednak nie daje o sobie znać, tylko zostaje wykryta podczas USG wątroby. Wtedy decyzja o poddaniu się operacji nie jest łatwa do podjęcia. Gdyby kamienie nam dokuczały, sytuacja byłaby inna, ale pozbyć się ważnej części układu pokarmowego gdy nie czujemy dolegliwości? Z drugiej strony, i bez woreczka żółciowego organizm może sobie świetnie radzić. Czy kamienie na woreczku żółciowym są groźne?...
-
Co na zgagę w ciąży? 8 sposobów na złagodzenie objawów
Zgaga to powszechna dolegliwość w ciąży. Zdarza się nawet częściej niż wymioty, które doskwierają kobiecie ciężarnej głównie na początku, w pierwszym trymestrze. Zgaga w ciąży natomiast nasila się wraz z kolejnymi trymestrami. Wszystko dlatego, że ciążowe hormony zaburzają równowagę kwasowo-zasadową w organizmie kobiety. I tak mocz staje się mniej kwasowy, sprzyjając rozwojowi bakterii, a kwas z żołądka unosi się i wywołuje dolegliwości.
-
Pau D'Arco - właściwości i jak powinno się go suplementować?
Pau d’Arco to suplement pozyskiwany z kory drzew Tabebuia, ceniony za swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Sprawdź, jak go stosować, na co pomaga i kiedy należy zachować ostrożność.
-
Jak prawidłowo wykonać inhalacje na kaszel suchy i mokry?
Zatem jakie inhalacje na kaszel warto wykonywać i jak robić to prawidłowo?