UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Co warto wiedzieć o pierwszej suplementacji?

14375 Views

Suplementacja jeden z nieodłączonych elementów uprawiania sportu. Bardzo ważne, aby została starannie zaplanowana i dopasowana do potrzeb. Przed zakupem warto posiadać podstawową wiedzę z zakresu suplementacji. Warto pamiętać, że "więcej" nie oznacza lepiej.

Suplementy diety a cel treningowy 

Niejednokrotnie można spotkać sie z sytuacją, że zakupione preparaty okazują się bezwartościowe dla obranego celu. Często może się okazać, że ktoś w trakcie odchudzania dostał z polecenia znajomego odżywkę białkową o dużej zawartości cukru lub preparat typu gainer. Równie częste są sytuacje, gdy osoba starająca się zwiększyć aktualną masę mięśniową wykorzystuje przed treningiem spalacze tkanki tłuszczowej.

Wówczas nasza praca przybiera wymiar tej, którą wykonywał mitologiczny Syzyf – brodzimy w miejscu, a uzyskane efekty są zupełnie odwrotne do zamierzonych. Zanim dokonamy zakupu i ślepo uwierzymy sprzedawcy, to warto co nieco poczytać i dobrać odpowiednie produkty do realizacji aktualnych założeń.

Suplementy a zdrowa dieta

Nie bez powodu mówi się, że odpowiednio zbilansowana dieta stanowi ponad 50% sukcesu podczas treningów ukierunkowanych na poprawę sylwetki i kondycji. Suplementy, jak wskazuje sama nazwa, są jedynie wygodnym sposobem na uzupełnienie codziennej diety o wartościowe składniki odżywcze czy cenne mikroelementy. Nie należy ich traktować jako zamiennik pełnowartościowych posiłków – pamiętajmy, że nadmiar rodzi deficyty, a lepsze jest wrogiem dobrego.

Suplementy diety - jak analizować skład?

Producenci suplementów niejednokrotnie obiecują wiele niesamowitych efektów swoimi preparatami, ale nie wszystkie muszą być dla nas istotne. Dlatego, zanim dokonamy zakupu zerknijmy okiem na tabelę składu i sprawdźmy, co dokładnie znajduje się w konkretnym preparcie. Przykładowo – dobrej jakości odżywki białkowe nie mają dodatku tanich protein roślinnych (zwłaszcza gdy są reklamowane jako źródło pełnowartościowych białek serwatki) oraz nie będą zawierać przesadnej ilości cukru (wartościowe preparaty będą wykorzystywać małokaloryczne i zdrowe zamienniki jak np. sukraloza).

Osobną kwestią jest ilość wykorzystanych komponentów. Niejednokrotnie duża liczba składników aktywnych w tabeli nie pozwoli na zapewnienie zapowiadanego działania, co może być wynikiem zbyt małej zawartości przypadającą na dzienną porcję suplementu.

Jakie suplementy diety dla początkujących?

Trudno nie zgodzić się, że suplementacja powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb każdego ćwiczącego. Codzienna dieta, wyznaczony cel i intensywność realizowanych treningów stanowi wyznacznik przy odpowiednim doborze preparatów podczas pracy nad własną sylwetką. Niemniej jednak istnieje kilka produktów, które można polecić każdej osobie stawiającej pierwsze kroki w sporcie! Poniżej prezentujemy 3 najlepsze produkty, które z całą pewnością znajdą zastosowanie u wszystkich rozpoczynających własną przygodę z treningami i dietą:

  • Odżywka białkowa ISO WHEY – proteiny stanowią fundamentalny składnik codziennej diety, a także wspomagają wzrost i utrzymanie aktualnej masy mięśniowej. Ponadto sprzyjają zachowaniu zdrowej kondycji kości
  • Preparat kreatynowy MONO – monohydrat kreatyny stanowi jeden z najlepiej poznanych i przebadanych składników w sportowych suplementach diety, który od wielu lat jest rekomendowany m.in. dla wzrostu wydolności fizycznej, kształtowania muskularnej sylwetki czy poprawy możliwości wysiłkowych.
  • Kompleks witamin i minerałów VIT-A-MIN – wygodne i poręczne źródło najistotniejszych składników aktywnych, które pozwalają na wielowymiarowe wsparcie np. regulując prawidłową pracę mięśni, zachowując optymalny metabolizm energetyczny czy też redukując uczucie zmęczenia.
W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.