Popularne posty
-
Co to jest kwas pantotenowy?
Jedną z substancji odżywczych, którą częściowo wytwarza flora jelit, jest witamina B5. Do czego jest potrzebna? Jak działa na nasz organizm? Czy można ją przedawkować, i jakie są tego objawy?
-
Na leczenie jakich chorób ma wpływ Koenzym Q10?
Migrena, Alzheimer czy choroby serca, choć wydają się zupełnie różnymi schorzeniami, mają wspólny mianownik. W ich leczeniu przydatny okazuje się być koenzym Q10. Wpływa on na prawidłowe funkcjonowanie komórek, działając w ich mitochondriach. Dlatego też w przypadku tych chorób zalecana jest suplementacja odpowiednimi dawkami CoQ10.
-
Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?
Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?
-
Kwas Pantotenowy - niedobór, objawy, źródła w diecie
Częściowo wytwarzana w jelitach witamina B5 pełni wiele ważnych funkcji. Występuje tak powszechnie, że z reguły ludzie nieświadomie zaspokajają swoje zapotrzebowanie na nią, jednak zdarza się, że dochodzi do niedoborów, czy to przez restrykcyjność diety, czy też choroby. Stąd warto znać ich oznaki i na czas wprowadzać niezbędne zmiany.
-
Kurkuma - jak stosować i na co pomaga kurkuma?
Kurkuma jest przyprawą, a jednocześnie suplementem diety, o którym śmiało można powiedzieć, że bije rekordy popularności
-
Witamina D - niedobór, nadmiar, źródła
Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzeba wielu substancji. Jedną z nich jest witamina D3, która odpowiada za mocne zęby, kości, mięśnie i układ immunologiczny. Z tego względu warto jej sobie dostarczać w okresach jesienno-zimowych, gdy spada jej produkcja, wymagająca działania promieni słonecznych na powierzchnię skóry. Czym grozi nieprzestrzeganie tego? Jaka jest norma witaminy D3? Jak uzupełnić jej braki?
-
Nadpotliwość stóp i dłoni - jakie są przyczyny i sposoby zmniejszenia potliwości stóp i dłoni?
Nadpotliwość dłoni i stóp jest stanem, w którym nadmierna produkcja potu dotyka tych obszarów ciała.
-
Wazektomia - 7 powodów, dla których podwiązanie nasieniowodów to dobra opcja
Trudno się skutecznie zabezpieczyć. Prezerwatywy pękają, środki hormonalne zwiększają ryzyko raka piersi, a żele plemnikobójcze są niehigieniczne, bo nie wolno ich zmywać przez wiele godzin po stosunku. Stąd wazektomia jest dobrym rozwiązaniem, jeśli tylko jesteśmy pewni, że nie chcemy mieć (czy to w ogóle, czy więcej) dzieci. Choć w teorii zabieg mógłby być odwrócony. Jednak to bardzo skomplikowane.