UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?

16650 Views

Podczas budowania masy mięśniowej ważne jest to, by od organizmu osoby aktywnej fizycznie dostarczane zostały niezbędne składniki odżywcze, które będą wspierać rozbudowę i regenerację tkanek  mięśniowych. Bardzo ważne są aminokwasy. Dziś dowiemy się dlaczego są one tak ważne i jakie najlepiej wybierać.

Aminokwasy BCAA co to jest?

Działanie aminokwasów  BCAA zostało wielokrotnie potwierdzone badaniami. Wiele z nich wykazało, że przyjmowanie tego suplementu diety sprawia, że po ćwiczeniach ból mięśni nie jest tak silny. Dodatkowo naukowcy stwierdzili, że jest to preparat, który ma niezastąpione znaczenie dla przyrostu siły oraz wpływa na regenerację mięśni. Jest wiele pozytywnych efektów jakie możemy osiągnąć przyjmując ten suplement diety dla sportowców.

Aminokwasy rozgałęzione mają za zadanie hamować procesy kataboliczne, czyli rozpad mięśni podczas wykonywania ćwiczeń. Mają one również wpływ na zapoczątkowanie procesów anabolicznych, czyli rozbudowy masy mięśniowej. To jednak nie wszystko. Przyjmując ten preparat przed treningiem zwiększa się nasza wytrzymałość siłowa, dzięki czemu wspomaga on kształtowanie umięśnionej sylwetki. Dodatkowo wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i ma wpływ na pracę komórek nerwowych wpływając na funkcjonowanie neuroprzekaźników.

Warto wiedzieć, że niemal czterdzieści procent białek w mięśniach składa się właśnie z aminokwasów BCAA. Kiedy przechodzimy do wykonywania treningu zostają one wykorzystane do wytworzenia energii. Duża część tych składników odżywczych trawi się w wątrobie, jednak metabolizm BCAA zachodzi w mięśniach za pomocą enzymów wytwarzanych w mitochondriach.

Aminokwasy EAA co to jest?

Białka, które znajdują się w pożywieniu i naturalnie występują w organizmie człowieka są zbudowane z aminokwasów. Ich dużą część organizm człowieka jest w stanie samodzielnie wytworzyć podczas procesu syntezy. To sprawia, że są one nazywane endogennymi, ponieważ naturalnie występują w komórkach mięśniowych. Są jednak aminokwasy, które nazywane są przez specjalistów niezbędnymi. Jest tak, ponieważ są one egzogenne. To oznacza, że organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować. A ponieważ są one niezbędne dla zdrowia całego organizmu nie może ich zabraknąć w naszej codziennej diecie.

Zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne zwiększa się pod wpływem wysiłku fizycznego. Są one więc potrzebne zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie. Pomagają one zwiększyć masę mięśniową oraz przyśpieszają procesy regeneracyjne. Ich niedobór może doprowadzić do zahamowania procesów wzrostu tkanek mięśniowych, a w skrajnych przypadkach do zaniku mięśni. Jeśli szukamy skutecznego preparatu, który dostarczy do organizmu te niezbędne składniki odżywcze to warto kupić EAA. W skład tego suplementu diety wchodzą takie aminokwasy egzogenne jak:

  • Leucyna,
  • Walina,
  • Izoleucyna,
  • Lizyna,
  • Treonina,
  • Tryptofan

Suplementacja tych składników odżywczych jest niezbędna, jeśli chcemy zainicjować procesy anaboliczne. Większość osób decyduje się w takiej sytuacji na suplementację BCAA, jednak nie jest to odżywka, która dostarcza do organizmu wszystkie aminokwasy egzogenne, dlatego warto sięgać po EAA, która zawiera pełen pakiet tych aminokwasów.

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.