UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Jak schudnąć po ciąży? 9 sprawdzonych rad

17547 Views

Proste sposoby na zrzucenie wagi po ciąży 

Ciąża to radosny okres, który wiąże się niestety z mniej radosnym przybieraniem na wadze. Dziecko dzieckiem, kochany ciężar, ale ten tłuszcz, który je chronił… Cóż, jest zbędny, gdy się urodzi. Dlatego wiele mam szuka sposobów na odchudzanie po ciąży.

Złote rady: Jak schudnąć po ciąży - co warto wiedzieć

Brzuch po ciąży ma prawo wyglądać inaczej, tak samo piersi. Czasem niemożliwe jest przywrócenie im poprzedniego kształtu bez operacji. Na stałe pozostają również rozstępy, jeśli nie udało nam się im zapobiec poprzez kremowanie skóry odpowiednimi preparatami.

Poza tym, nadmierny wysiłek może wywołać krwotoki z dróg rodnych. A także pękanie szwów, jeśli chodzi o odchudzanie po cesarce. Na to warto zwrócić uwagę.

Zaś nadrzędną zasadą jest dostarczanie organizmowi dostatecznej ilości substancji, by odżywić siebie i, w przypadku karmienia piersią, dziecko.

Jak zgubić brzuch po ciąży?

Jeśli nie wiesz, jak schudnąć po ciąży, są na to różne metody. Niektóre nowoczesne, inne sprawdzone od pokoleń, ale wszystkie łączy skuteczność, którą potwierdzają mamy.

  • Karmienie piersią

Karmienie piersią to podstawa, gdy chodzi o odchudzanie po ciąży. Dziecko wysysa z mlekiem potrzebne mu substancje, ale też proces sprzyja utracie wagi, bo stanowi pewien wysiłek dla organizmu matki. Wydzielają się wtedy oksytocyny, poprawiając nastrój i chroniąc karmiącą przed objawami depresji poporodowej, która mogłaby się wiązać z zajadaniem smutków i efektem odwrotnym do zrzucania zbędnych kilogramów.

  • Picie dużych ilości wody

Woda jest środowiskiem zachodzenia przemian metabolicznych. Jej niedobory powodują spowolnienie przeprowadzania chemicznych reakcji pozyskiwania energii, za którym idzie problem z redukcją masy ciała.

  • Regularne posiłki

Ważniejsza od liczenia kalorii jest regularność, żeby organizm przyzwyczaił się, że ma zaspokajane potrzeby, więc nie musi gromadzić rezerwy w postaci tkanki tłuszczowej.

Inne sposoby na zrzucenie wagi po ciąży

  • Dieta bez słodyczy

Odmówienie sobie tej przyjemności to jeden ze skutecznych sposobów na to, jak schudnąć po ciąży. Batony i cukierki dostarczają tak zwanych pustych kalorii, niewiele witamin czy minerałów. Nie są korzystne dla zdrowia ani tym bardziej dla wagi.

  • Aquaeorobic

Niejeden basen proponuje zajęcia dla mam z niemowlętami. Tam można się dowiedzieć, czy jest to dobry sposób na odchudzanie po cesarce, czy są jakieś przeciwwskazania, jak trzeba się przygotować oraz jak taki trening wpływa na organizm.

  • Zioła na redukcję wagi

Picie herbat czy stosowanie w kuchni bazylii, oregano i tymianku wspomaga odchudzanie, nie tylko po ciąży.

  • Dźwiganie dziecka

Czy to przysiady z dzieckiem, podnoszenie go nogami czy na prostych rękach, to świetna forma ruchu i umacniania więzi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wiek dziecka - zaczekać by miało stabilny kręgosłup lub nosić je w chuście podczas gimnastyki - oraz własne ograniczenia, takie jak szwy czy występowanie anemii.

  • Joga

W zależności od pozycji, ćwiczenie jogi wymaga mniejszego lub większego wysiłku, dlatego łatwo dostosować trening do swoich możliwości. Warto zacząć od tych prostych, stopniowo zwiększając poziom trudności. Trzeba dać ciału czas na regenerację po porodzie i stopniowo przyzwyczajać je do rozciągania mięśni.

  • Spacery

Dziecku i tak potrzebne są codzienne spacery, by wzmacniać jego system odporności. Pchanie wózka to wysiłek. Chodzenie tak samo. A gdy nie mieszkasz na parterze, to w pakiecie masz wchodzenie z obciążeniem po schodach.

Istnieją tak proste odpowiedzi na pytanie o to jak schudnąć po ciąży, że żal nie skorzystać z bogactwa możliwości. Sposoby te są naturalne i nieszkodliwe dla dzieci. Nie wszystkie wymagają wyrzeczeń czy wysiłku, więc nie wpłyną na nastrój świeżo upieczonej mamy. A wiele z nich pomaga wzmocnić nowopowstałe więzi.

W kategorii: ODCHUDZANIE