UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Co zrobić, żeby mieć płaski brzuch? Poznaj te ćwiczenia na brzuch

17722 Views

Wskazówki na płaski brzuch

Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób. Czy osiągalne? Czasem nie jesteśmy w stanie nic poradzić na skutki uboczne leków czy miesiączki, ale redukcja tłuszczu i wzmocnienie mięśni zawsze są na wyciągnięcie ręki. Cuda może zdziałać dieta na płaski brzuch w połączeniu z codziennymi treningami.

Spis treści:

Co spożywać, żeby mieć płaski brzuch?

Niektóre produkty są naturalnymi spalaczami tłuszczu, inne stymulują wytwarzanie enzymów czy ruchy jelit. Jednak nie chodzi tylko o to, co spożywać, lecz także w jakiej ilości. Należy:

  • Pić dziennie 2,5l wody

Dieta na płaski brzuch nie może obyć się bez dużych ilości wody. To ona jest środowiskiem zachodzenia reakcji metabolicznych, więc przy jej niedoborze nie chudniemy.

  • Ograniczyć węglowodany

Szczególnie cukry proste, to jest słodycze i napoje z syropem glukozowo-fruktozowym. Ale tak samo biały chleb można zastąpić ciemnym, żeby dostarczał witamin, a nie tylko pustych kalorii.

  • Jeść pełnowartościowe białko

Aby uzyskać płaski brzuch przez uwydatnienie mięśni, należy dostarczać im budulca z produktów zwierzęcych (zawierających wszystkie nieprodukowane przez człowieka aminokwasy) lub połączenia roślin strączkowych ze zbożami (bo osobno produkty roślinne nie dają kompletu tych aminokwasów).

  • Wybierać tłuszcze nienasycone

Tłuszcze są potrzebne do wchłaniania witamin A, D, E i K oraz zachowania zdrowego wyglądu włosów i skóry. Jednak te nasycone zwiększają ryzyko przybierania na wadze czy też miażdżycy poprzez podwyższanie poziomu cholesterolu. Dlatego warto jeść ryby zamiast czerwonego mięsa i używać oliwy zamiast smalcu.

  • Zjadać mniejsze porcje

Czasem trening brzucha nawet nie jest konieczny. U niektórych osób zaokrąglenie wynika z faktu, że zjadają zbyt duże, zbyt ciężkostrawne lub zbyt wysokokaloryczne posiłki, których organizm nie nadąża przetworzyć. Wtedy rozwiązaniem jest komponowanie mniejszych porcji.

Jeśli mieścimy się w normie BMI, deficyt kaloryczny może doprowadzić nas do niedowagi. Jeśli jednak mamy do zrzucenia zbędne kilogramy, warto obliczyć swoje zapotrzebowanie i zjadać o kilkaset mniej kilokalorii.

Proste ćwiczenia na brzuch

Niektórzy obawiają się, że trening brzucha jest trudny. Jest tam tyle mięśni: prosty, skośne, poprzeczny i piramidowy. Przecież nie wszystko da się „zrobić” brzuszkami!

Czy aby na pewno? Ćwiczenia na brzuch nie muszą być skomplikowane - wystarczy poświęcać kilka minut dziennie dla każdej partii. Oto kilka propozycji:

  • Brzuszki

Oprócz klasycznych, można wykonywać lewo- i prawoskrętne brzuszki, ćwicząc wszystkie mięśnie.

  • Uprawianie jogi

Wiele pozycji wymaga rozciągania tułowia, dzięki czemu dobrze dobrany trening jogi to zarazem trening brzucha.

  • Unoszenie nóg

Czy to nożyce, świeca, czy dotykanie łokci kolanami, tego typu ćwiczenia na brzuch są proste i łatwo je urozmaicać, dzięki czemu nie damy się zniechęcić monotonii.

  • Pompki

Jeśli tylko potrafimy je wykonać, są świetnym sposobem, bo wzmacniają liczne partie mięśni.

  • Wioślarz

W Polsce powstaje coraz więcej siłowni na świeżym powietrzu, dających darmowy dostęp do tego typu sprzętu. Możemy go też kupić na własność, kiedy nasz plan na trening jest długofalowy. Albo latem wybrać się na kajaki. Tak czy siak, siłowanie się z wiosłami jest świetnym sposobem na płaski brzuch i silne ręce.

Kiedy chcemy schudnąć czy zwyczajnie wyrzeźbić sylwetkę, powinniśmy wprowadzić do swojego codziennego życia połączenie diety z ćwiczeniami. Jednak nie musimy być wobec siebie zbyt wymagający. Kluczem jest regularność. Na płaski brzuch wystarczą nam zdrowe nawyki utrzymywane przez kilka tygodni. Potem możemy zmniejszyć częstotliwość treningów z 7 do 2-3 razy w tygodniu. Tak, żeby nie wypaść z formy.

W kategorii: URODA