-
Śniadanie – dlaczego warto je jeść? 7 pomysłów na zdrowe śniadania
Niemal każdy usłyszał w swoim życiu, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i doprawdy stoją za tym silne argumenty. Zdrowe śniadania pozwalają nam szybciej się rozbudzić, dają energię na cały poranek i dostarczają niezbędnych składników po nocnej przerwie w jedzeniu. Dlatego też warto zwracać uwagę na to, co stanowi nasz pierwszy posiłek każdego dnia.
-
Jajka na diecie – ile można zjeść? 5 przepisów na zdrowe śniadanie z jajek
Jajka, jak to nabiał, dostarczają pełnowartościowe białko i wapń, ale też nienasycone kwasy tłuszczowe, które częściej spotykane są w roślinach niż produktach zwierzęcych. Ponadto mają niski indeks glikemiczny. I dzięki tej małej zawartości cukrów są bezpieczne dla osób odchudzających się i diabetyków. Dlaczego warto jeść jajka na diecie?
-
Chleb na diecie – fakty i mity. Jakie pieczywo na diecie jeść
Chleb dostarcza sporych ilości węglowodanów, przez co odchodzi się od niego na wielu rodzajach diety. Czy jednak każde pieczywo tuczy? Jakie są zamienniki? A może wierzymy w mity i biały chleb wcale nie musi zostać wykluczony z diety przy odchudzaniu? Chleb na diecie – czy można go jeść?
-
Efekt jojo - co to jest i jak go uniknąć? Dieta bez efektu jojo
Efekt jojo to zmora odchudzających się osób. Trudno wybrać odpowiednią metodę redukcji wagi, gdy każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na polecane sposoby. Są jednak pewne wspólne zależności. Na przykład, gwałtowny powrót z diety do starych nawyków kłóci się z zasadami tego, jak uniknąć efektu jojo.
-
Sposoby na cellulit – 7 pomysłów na to, jak się pozbyć pomarańczowej skórki
Cellulit to głównie kobiecy problem z niewłaściwym ułożeniem tłuszczu, bo prowokuje go nadmiar estrogenów. W skórze powstają wtedy grudki, skąd porównanie do pomarańczy. Świadczy o kłopotach zdrowotnych, dlatego wymaga interwencji po dostrzeżeniu pierwszych objawów, najczęściej na udach, pośladkach czy brzuchu.
-
Jak przestać jeść słodycze? 8 skutecznych sposobów jak sobie poradzić
Chyba nie ma osoby, które nie lubiłaby słodyczy, jednak ich nadmierne spożywanie może przynieść znaczne szkody dla organizmu. Zawierają one cukry proste oraz tłuszcze trans, które wpływają niekorzystnie na zdrowie. Jednak po ich zjedzeniu nagle podnosi się poziom cukru we krwi, a później gwałtownie spada dając uczucie uspokojenia. Ponadto następuje wyrzut endorfin i wzrost poziomu serotoniny, dający poczucie szczęścia, relaksu i zadowolenia. Zatem jak przestać jeść słodycze? Jest na to kilka...
-
Superfood na co dzień - 10 pomysłów na to co jeść, żeby czuć się dobrze
Superfoods to naturalna, nieprzetworzona żywność, dostarczająca bogactwa składników odżywczych, dzięki czemu wpływa prozdrowotnie na ludzki organizm. Są to głównie nasiona, ale takie właściwości ma również część owoców i warzyw. Zgłębienie tematu pozwoli nam mądrzej wybierać produkty do codziennej diety i czerpać mnóstwo korzyści z małych ilości pokarmu.
-
Biała herbata właściwości – jak ją parzyć i dlaczego warto ją pić?
Biała herbata właściwości prozdrowotnych ma wiele. Uznawana jest ona za jeden z najzdrowszych napojów świata. Przyrządza się ją z młodych listków i pąków liściowych jednej z odmian chińskiej herbaty. Jednak, by zachować jak najwięcej jej właściwości trzeba ją parzyć w odpowiedni sposób.
-
Depresja poporodowa – czym jest, jak jej uniknąć i jak sobie z nią radzić?
Po porodzie drastycznie spada poziom hormonów płodności. Mają one ewolucyjnie między innymi takie znaczenie, że zwiększają atrakcyjność, by przyciągnąć potencjalnych partnerów. A samopoczucie jest składową atrakcyjności. Dlatego nie powinno dziwić, gdy u co ósmej kobiety występują objawy mówiące o tym, że to depresja poporodowa. Po części winne są właśnie hormony.
-
Zwichnięta kostka - jak wygląda i co z nią zrobić?
Zwichnięcie bywa mylone ze skręceniem, ale to nazwa znacznie poważniejszego stanu. Tym mianem określa się przesunięcie się względem siebie kości danego stawu, takiego jak staw skokowy. Natomiast skręcenie to naderwanie mięśni. Uraz stawu skokowego górnego, a więc połączenia kości skokowej z kością piszczelową, zdarza się częściej niż dolnego - ze strzałkową - ale oba leczy się w taki sam sposób.