UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Sposoby na cellulit – 7 pomysłów na to, jak się pozbyć pomarańczowej skórki

23566 Views

Cellulit - podstawowe informacje

Cellulit to głównie kobiecy problem z niewłaściwym ułożeniem tłuszczu, bo prowokuje go nadmiar estrogenów. W skórze powstają wtedy grudki, skąd porównanie do pomarańczy. Świadczy o kłopotach zdrowotnych, dlatego wymaga interwencji po dostrzeżeniu pierwszych objawów, najczęściej na udach, pośladkach czy brzuchu. Jakie są sposoby na cellulit? Zobacz!

Na cellulit może też pomóc morsowanie. PRZECZYTAJ!

Spis treści:

Kilka informacji: jak powstaje cellulit?

Na pytanie o to, co to jest cellulit, w pewien sposób odpowiada stwierdzenie, że to zniekształcona tkanka tłuszczowa. Jednak proces, któremu ulega, zanim taka się stanie, bardziej uwidacznia kryjący się za tym problem zdrowotny. Bo tłuszcz zbija się w grudki przez zaburzenia mikrokrążenia. Toksyny nie są wtedy skutecznie odprowadzane z organizmu i zostają zmagazynowane w tkance podskórnej, która potem uciska na pobliskie komórki i tworzy nieestetyczne zmiany.

Istnieją także inne czynniki ryzyka, a ich unikanie to jedna z metod, jak się pozbyć cellulitu, a przynajmniej nie doprowadzać do niego.

 • Brak aktywności fizycznej

Siedzący tryb życia sprzyja problemom z krążeniem i odkładaniu się tłuszczu, również w jego zmienionej formie skórki pomarańczy.

 • Słodycze

Cukier, zjadany w nadmiarze, zostaje przetworzony na tłuszcz. A poza tym, wiele słodkości dostarcza toksyn w postaci sztucznych barwników czy rakotwórczych substancji słodzących.

 • Przetworzona żywność

Tak jak słodycze, często zawiera szkodliwe substancje, które odkładają się w tkance tłuszczowej i powodują jej zbijanie się w grudki.

 • Nadmiar soli

Wpływa niekorzystnie na krążenie krwi.

 • Papierosy

Przy paleniu papierosów wdycha się w większości toksyny, a później one zostają w krwiobiegu i wywołują różne zmiany.

 • Obcisłe ubrania

Można doprowadzić do zbicia się tłuszczu przez dosłowne ściskanie tkanek, w tym przypadku ubraniami. Oczywiście, jeśli nosi się je przez dłuższy okres czasu.

 • Obcasy

W obcasach nienaturalnie układają się stopy, za nimi całe nogi i tłuszcz w udach ulega zniekształceniu.

Zatem domowy sposób na cellulit to zmiana nawyków na nieszkodzące zdrowiu.

Jak się pozbyć cellulitu? Sposoby na cellulit

Jako, że to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny, warto znać sposoby na cellulit.

 • Dieta

Im mniej tłuszczu i toksyn dostarczymy, tym mniej się ich gromadzi i zbija w grudki. Należy ograniczyć słodycze, używki, przetworzoną żywność i tłuste potrawy oraz zastąpić pszenne pieczywo pełnoziarnistym.

 • Picie dużych ilości wody

Reakcje metaboliczne zachodzą w środowisku wodnym, dlatego trzeba jej dostarczać w odpowiedniej ilości dla prawidłowej przemiany materii. Poza tym, wypłukuje toksyny.

 • Ziołowe herbaty

To kolejny domowy sposób na cellulit, bo wiele ziół ma działanie oczyszczające czy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej.

 • Spacery

Aktywność fizyczna nie musi być intensywna, byle była regularna. Warto podczas spacerów doprowadzać do lekkiej zadyszki dla poprawy kondycji, ale nie zrywać się do biegu ponad swoje siły.

 • Ćwiczenia danej partii

Jeśli tłuszcz nieprawidłowo odkłada się na udach, warto jeździć na rowerze czy robić przysiady, jeśli na brzuchu - wykonywać wybrany trening w pozycji leżącej, który uwzględnia dźwiganie kończyn. Różne ćwiczenia stanowią skuteczne sposoby na cellulit w danej partii skóry.

 • Masaż limfatyczny

Wykonywany szorstką szczotką lub masażerem z odpowiednimi wypustkami, pobudza usuwanie toksyn ze zbitej tkanki.

 • Zabiegi

Kiedy zawiodą inne sposoby na cellulit, trzeba zorientować się, w jakich gabinetach wykonuje się specjalistyczne zabiegi, takie jak mezoterapia igłowa czy velashape.

Wiedząc, co to jest cellulit - jak go rozpoznać, jak powstaje, i że świadczy o obecności zgromadzonych toksyn - trzeba reagować na jego pierwsze objawy. Zwykle pomaga zmiana nawyków, czasem konieczne są zabiegi. Warto pamiętać, że cellulit powstaje latami, stąd łatwiej mu zapobiegać niż leczyć, ale nigdy nie jest za późno na przywrócenie skórze zdrowego wyglądu.

W kategorii: URODA