UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Suplementy dzięki którym wyrzeźbisz swoją sylwetkę!

15237 Views

Aminokwasy powinny stanowić podstawową część naszej codziennej diety, Białka składają się z aminokwasów, a organizm człowieka potrzebuje protein, ponieważ są one budulcem każdej komórki w ciele. Aminokwasy dbają o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów, narządów i hormonów. A są one szczególnie ważne dla każdej osoby aktywnej fizycznie, a dlaczego tak jest? Aminokwasy są ważne dla sportowców, ponieważ pod wpływem wysiłku fizycznego zwiększa się ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Aminokwasy na rzeźbę – po co brać?

Aminokwasy dla sportowców są szczególnie ważne. Nie może ich zabraknąć w diecie zwłaszcza tych osób, które trenują, by zmniejszyć tkankę tłuszczową w organizmie, a zwiększyć masę mięśniową. Najważniejsze są aminokwasy egzogenne. Czyli takie, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać. Najważniejsze jest to, by dostarczyć je wraz z dietą, jednak przy intensywnych i częstych treningach może okazać się, że nie jest ona  wystarczająca. W takich sytuacjach, najlepiej sięgnąć po aminokwasy rozgałęzione BCAA. Jest to zbiór ważnych aminokwasów takich, jak:

  • Leucyna,
  • Walina
  • Izoleucyna

Są to najważniejsze aminokwasy dla każdego człowieka, więc warto sięgać po preparat, który umożliwi uzupełnienie ich niedoborów. BCAA ma za zadanie zahamowywać procesy kataboliczne, a powodują one zmniejszenie się tkanki mięśniowej. Przyjmowanie ich w odpowiednich porcjach sprawia, że przyśpieszają procesy regeneracji układu mięśniowego. Kolejnym aminokwasem niezbędnym dla każdego sportowca, jest glutamina. Jakie ma ona działanie?

  • Jej spożywanie sprawia, że łatwiej jest nam spalić tkankę tłuszczową.
  • Przyśpiesza proces budowania masy mięśniowej, dzięki czemu wspiera rzeźbienie sylwetki.
  • Glutamina może zostać magazynowana przez mózg stając się dla niego alternatywą dla glukozy, która jest źródłem energii.
  • Aminokwas ten ma zdolność do regulowania poziomu cukry we krwi, dzięki czemu może zmniejszyć naszą ochotę na słodkie.
  • Wpływa na zdrowie jelit oraz poprawia ich funkcjonowanie. To sprawia, że spożywając glutaminę poprawia się przyswajalność składników odżywczych z przewodu pokarmowego.

Kto powinien sięgać po aminokwasy?

Po aminokwasy dla sportowców powinien sięgać każdy, kto ma problemy z dostarczeniem tych ważnych składników odżywczych do organizmu wraz z dietą. Taki problem może pojawić się u osób na diecie redukcyjnej, wegetarian i osób aktywnych fizycznie. Uzupełnienie codziennej diety w glutaminę, czy BCAA może okazać się idealnym rozwiązaniem, jeśli naszym celem treningowym jest wyrzeźbienie sylwetki. Warto jednak pamiętać, jak i kiedy najlepiej spożywać te suplementy diety. Aminokwasy najlepiej przyjmować przed posiłkiem wraz z węglowodanowym posiłkiem. A jeśli trening trwa dłużej niż godzinę, to możemy sięgać po napoje, które zawierają aminokwasy. W ten sposób uda nam się zahamować procesy rozpadu tkanki mięśniowej.

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.