UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

TOP 5 ćwiczeń na klatkę piersiową!

41344 Views

Potężne mięśnie piersiowe i wyraźnie wyeksponowana klatka stanowi fundamentalny cel treningowy dla większości osób uprawiających kulturystykę. Znaczna część ćwiczących napotyka jednak na trudności w treningach ukierunkowanych na rozwój tej partii mięśniowej, co powoduje brak osiągnięcia pożądanych efektów. Które ćwiczenia okażą się odpowiednim wyborem dla zbudowania imponujących mięśni piersiowych?

Jakie ćwiczenia będą najlepsze na klatkę piersiową?

Ukierunkowanie treningu na mięśnie piersiowe jest związane z kilkoma istotnymi aspektami. Przede wszystkim mięśnie piersiowe nie wymagają przesadnie dużej ilości powtórzeń i serii. Znacznie lepszym rozwiązaniem do pobudzenia procesów hipertrofii (rozwoju włókien i masy mięśniowej) okaże się zastosowanie optymalnie dostosowanego obciążenia. Nie można zapominać, że zbyt duży ciężar doprowadzi do zaburzenia prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Nietrudno domyślić się, że bez niej ryzyko kontuzji jest znacznie większe.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, które ćwiczenia okażą się najlepsze i najskuteczniejsze dla rozbudowy mięśni klatki piersiowej. Każdy plan treningowy powinien być przygotowany indywidualnie pod konkretnego ćwiczącego i jego aktualne możliwości ruchowe. Niemniej jednak prezentujemy TOP 5 ćwiczeń, które powinny znaleźć się w rozpisce, aby zapewnić kompleksowy rozwój tej partii:

  • Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
  • Wyciskanie hantli na ławce dodatniej
  • Rozpiętki na ławce poziomej z hantlami
  • Pompki na poręczach (tzw. dipy)
  • Przenoszenie hantli nad głową leżąc w poprzek ławki

W jaki sposób zwiększyć efektywność ćwiczeń na klatkę piersiową?

Każdy plan treningowy wymaga odpowiedniego wsparcia w postaci optymalnie zbilansowanej diety z odpowiednim rozkładem niezbędnych makroskładników. W pierwszej kolejności należy zadbać o pełnowartościowe proteiny, które można dostarczyć wraz z mięsem, nabiałem czy rybami. Oprócz nich warto też sięgnąć po wyjątkową odżywkę białkową ECONO PREMIUM WPC 80 – niesamowicie smaczne źródło wysokiej jakości serwatki w postaci koncentratu, który zawiera tylko 1,3 g cukru w porcji! Białko pozwala na zachowanie wzrostu i masy mięśniowej, a także wspiera zdrową kondycję kości. Dla osób o zbyt szybkim tempie przemiany materii lub na wysokokalorycznych dietach poleca się stosowanie odżywki gainer MASS SHOCKER – kompleksowe połączenie wspomnianego koncentratu WPC wraz z solidną porcją węglowodanów, które wspomogę odnowę wyczerpanych zasobów glikogenu.

Intensywne treningi z obciążeniem wymagają solidnego wsparcia. W tym celu dobrym rozwiązaniem okaże się odżywka przedtreningowa PRE WORKOUT PUMP, której skład zapewni wielowymiarowe oddziaływanie w organizmie. W składzie znalazły się boostery azotowe (AAKG i jabłczan cytruliny), jabłczan kreatyny oraz kofeina i L-tyrozyna z tauryną – zaproponowana formuła umożliwi wzmożenie resyntezy tlenku azotu (NO) dla spotęgowania przekrwienia mięśni i wywołania efektu pompy, wzrost wydolności fizycznej, a także ułatwi adaptację organizmu do rosnącego poziomu zmęczenia.

Treningi klatki piersiowej z całą pewnością będą wiązać się z odpowiednim wsparciem w zakresie siły. W tym celu warto przemyśleć połączenie dwóch niezwykle istotnych składników, których systematyczna suplementacja może doprowadzić do jej rozwoju. Pierwszym z nich jest oczywiście kreatyna, która występuję np. w preparacie MONO, gdzie została wykorzystana w postaci monohydratu. Systematyczna suplementacja kreatyną wspiera wzrost zawartości proenergetycznej fosfokreatyny oraz nasila resyntezę ATP, co sprzyja zwiększeniu wydolności fizycznej podczas wykonywanych ćwiczeń. Połączenie kreatyny z L-argininą, która jest niezwykle wartościowym boosterem tlenku azotu, może okazać się cenne dla zwiększenia siły i pracy ze znacznie większym obciążeniem. Preparaty jak L-ARGININE zapewniają dostęp do czystego surowca, który można z powodzeniem dodawać do innych produktów.

Nie można zapominać, że wyznacznikiem efektywnego treningu jest odpowiednia regeneracja. O nią należy zadbać dzięki wprowadzeniu dwóch wartościowych suplementów diety. GLUTAMINE uzupełnia dietę o optymalnie określoną porcję L-glutaminy, która jest jednym z najistotniejszych składników współtworzących tkankę mięśniową i oddziałujących na prawidłowy bilans azotowy. Co więcej, niedobory glutaminy są często powiązane m.in. ograniczoną odpornością, która może być jednym z następstw zbyt intensywnego treningu. Z kolei  beta-alanina zawarta w produkcie BETA-ALANINE może być pomocna dla powysiłkowej regeneracji poprzez udział w syntezie karnozyny – białka pełniącego funkcję bufora i utrzymującego optymalną równowagę kwasowo-zasadową, co sprzyja neutralizacji przesadnego zakwaszenia mięśni.

W kategorii: ZDROWIE