UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Żeń- szeń – kiedy warto sięgać, a kiedy lepiej unikać?

2449 Views

Żeń-szeń jest od wieków znany ze swoich właściwości prozdrowotnych i używany jest w medycynie naturalnej. Jakie działanie ma ten suplement diety, dlaczego warto go stosować i jak należy go dawkować? Tego dowiemy się dziś. Najczęściej jest on stosowany w przypadku zaburzeń erekcji, jednak kiedy jeszcze warto po niego sięgać? Jak wygląda suplementacja i kiedy należy ją przerwać?

Żeń-szeń – właściwości

Żeń-szeń ma wiele właściwości prozdrowotnych, jednak te najbardziej znane to poprawa pracy mózgu oraz wpływ na potencję mężczyzn i kobiet. Ten suplement diety najczęściej jest używany przez mężczyzn, którzy mają problemy z osiągnięciem wzwodu. Żeń-szeń poprawia ukrwienie narządów rozrodczych, dzięki czemu mężczyzna jest w stanie osiągnąć erekcję.

U mężczyzn dzięki temu składnikowi zwiększają się zdolności seksualne oraz poprawa się jakość nasienia. Warto również pamiętać, że kobiety, które spożywają żeń-szeń są bardziej aktywne seksualnie, ponieważ jest to suplement diety, który podnosi poziom libido. Jednak to nie wszystko, preparat ten polecany jest osobom, które pracują umysłowo, uczą się i mają egzamin.

Spożywanie tej rośliny w odpowiednich dawkach zwiększa zdolności umysłowe, ułatwia koncentrację oraz poprawia pamięć. Można go również stosować w przypadku braku energii i problemów ze snem. W tym przypadku jego spożywanie zaleca się szczególnie kobietom, ponieważ żeń-szeń poprawia u Pań samopoczucie i dodaje energii, redukując uczucie zmęczenia.

Żeń-szeń – dawkowanie

Jak każdy suplement diety w nadmiarze może być niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego należy go stosować w odpowiednich dawkach. Jeśli wybieramy suplement diety w kapsułkach, to najczęściej należy go przyjmować w dawce dwie tabletki na dzień. Warto również pamiętać, że zaleca się przerwę w suplementacji po sześciu miesiącach stosowania preparatu. Ma to na celu poprawianie pracy naszego organizmu, który samodzielnie ma pobierać składniki odżywcze z pożywienia, a nie suplementów diety. Przerwa od suplementacji na dwa lub kilka miesięcy będzie miała pozytywny wpływ na pracę organizmu.

Pamiętaj, suplement diety będzie miał skuteczne działanie tylko wtedy, gdy będziesz go przyjmować regularnie i w odpowiednich dawkach. Czy spożywanie żeń-szenia jest bezpieczne dla każdego? Wiele osób decyduje się na sięgnięcie po ten suplement diety, ponieważ jest wiele artykułów i potwierdzeń, tego że jest to roślina o wielu pozytywnych właściwościach, które poprawiają nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie. Nie zastanawiamy się jednak, czy każdy może sięgać po te suplement diety.

Nie zaleca się przyjmowania go przez osoby, które cierpią z powodu choroby przewlekłej, chyba, że lekarz nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Nie ma również badań, które potwierdzają bezpieczne działanie żeń-szenia na organizm kobiety w ciąży, tak więc ze względów bezpieczeństwa, w tym przypadku lepiej po niego nie sięgać.

W kategorii: ZDROWIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.