UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Seks podczas okresu - fakty i mity na temat seksu w trakcie miesiączki

39680 Views

Miesiączka a uprawianie seksu 

Seks podczas okresu to temat, wokół którego krążą różnego rodzaju pogłoski. Przez to wiele osób uważa, że to niehigieniczne czy nieprzyjemne, lecz tak naprawdę seks podczas miesiączki ma swoje zalety. Trzeba tylko zdecydować się na niego ze świadomością, jak zadbać o komfort obojga partnerów.

Spis treści:

Zobacz też: Jak poprawić smak spermy? 6 skutecznych sposobów

Jak przygotować się na seks podczas okresu?

Różni się on nieco od współżycia w inne dni, dlatego przed rozpoczęciem igraszek należy podjąć pewne środki ostrożności.

 • Szczera rozmowa

Jeśli choć jedno z was ma poważne opory, może nie odczuwać przyjemności.

 • Prezerwatywa

W pierwszych dniach miesiączki spada odporność kobiety, a przez cały czas jej trwania powstają drobne rany (gdy pękną naczynka przy łuszczącej się macicy), przez co dla obu stron wzrasta ryzyko zarażenia chorobami płciowymi. Stąd potrzeba użycia prezerwatywy.

 • Wzmożona higiena

Aby był to bezpieczny seks, po którym nie pojawią się objawy infekcji intymnej, należy bardziej niż przez resztę miesiąca dbać o czystość narządów rozrodczych.

 • Lubrykacja

Czasem obfitość miesiączki zapewnia optymalne nawilżenie, a czasem trzeba wspomagać się żelami, bo stymulacja wstrzyma krwawienie, a to zwiększy wrażliwość pochwy. Otarcia mogą sprawić, że kobiecy orgazm stanie się nieosiągalny.

Dlaczego warto uprawiać seks podczas okresu?

Skoro seks podczas okresu wymaga przygotowań, to jakie ma zalety? Przecież musi być wart zachodu!

 • Niska szansa zajścia w ciążę

Większa niż przed nim, ale mniejsza niż w trakcie dni płodnych. To mit, że podczas miesiączki nie może dojść do zapłodnienia, ale szanse rzeczywiście są niskie. Poza tym, ze względów higienicznych i tak używa się prezerwatywy.

 • Ulga w bólu

Stosunek pozwala się rozluźnić i stymuluje wydzielanie hormonów, które łagodzą odczucie bólu. A bywa on szczególnie dokuczliwy podczas skurczy mięśni gładkich.

 • Rozładowanie napięcia

Zmiany hormonalne to stres dla organizmu. Seks podczas miesiączki pozwala go zredukować, a tym samym poprawić nastrój.

 • Zgodność z libido

Przez wzrost stężenia estrogenu i testosteronu, od trzeciego dnia cyklu ma się większą ochotę na zbliżenie, z czego szkoda nie skorzystać.

 • Zwiększone doznania

Większa wrażliwość oznacza nie tylko ryzyko otarć, lecz także zwiększone odczuwanie przyjemności przy odpowiednim nawilżeniu. Co za tym idzie, kobiecy orgazm bywa silniejszy.

 • Pogłębienie intymnej relacji

Seks podczas okresu wiąże się z przełamaniem wstydu i tabu, a tym samym zbliża do siebie partnerów.

Jak można wtedy zajść w ciążę?

Pewnie chcesz wiedzieć, czemu nie jest to całkowicie bezpieczny seks - czemu trzeba użyć antykoncepcji - bo ta kwestia budzi wiele pytań wśród osób, które wierzą w podręcznikowy przebieg cyklu u każdej kobiety. Może się jednak zdarzyć, że:

 • To nie okres, a krwawienie podczas dni płodnych

Jest to rzecz, którą należy skonsultować z ginekologiem, bo może być objawem poważnej choroby, która niekoniecznie uniemożliwia zapłodnienie, a pewnie będzie zagrażać tej czy następnej ciąży.

 • Krwawienie trwa tak długo, że nie wyklucza płodności

Każdy kolejny dzień menstruacji, to też kolejny dzień cyklu, który zbliża was do dni płodnych. Im później podejmiecie się stosunku, tym większa szansa, że plemniki dożyją uwolnienia komórki do jajowodu.

 • Nastąpiło przesunięcie owulacji

To najczęstsza przyczyna, dla której seks podczas okresu może się skończyć na zapłodnieniu. Istnieją różne czynniki, takie jak infekcje, podróże, stres i leki, które zaburzają przebieg cyklu miesięcznego, czyli czas dojrzewania komórek jajowych.

 • Trafiły wam się wyjątkowo silne plemniki

Potrafią one żyć od kilku minut do kilkudziesięciu godzin, przez co mogą zapłodnić komórkę jajową nawet 4 dni po stosunku.

Seks podczas okresu może być przyjemny, o ile obie strony nie mają przed nim oporów. Choć wymaga zabezpieczenia i dodatkowej higieny, to wzmaga też doznania poprzez zwiększenie wrażliwości pochwy. Nie należy jednak zapominać, że wciąż może prowadzić do ciąży.

W kategorii: SEKS