UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Jakie suplementy działają korzystnie na bezsenność?

793 Views

Bezsenność poważnie utrudnia codzienne funkcjonowanie i uniemożliwia wykonywanie normalnych czynności. Brak snu odbija się na zdolności koncentracji, poziomie intelektualnym oraz wytrzymałości fizycznej organizmu. Im dłużej organizm cierpi z powodu niedoboru snu, tym gorzej pracują jego poszczególne układy. Czym leczyć bezsenność? Jakie są skuteczne sposoby jej leczenia?

Sposoby na bezsenność

Jak leczyć bezsenność? Istnieje wiele sposobów leczenia problemów ze snem. Niektóre z nich sprawdzają się jedynie w przypadku przejściowych problemów z zasypianiem, inne są przeznaczone dla osób, które zmagają się z bezsennością od wielu miesięcy.

Sprawdzone sposoby na bezsenność i przejściowe trudności z zasypianiem są znane od lat. Jak leczyć bezsenność domowymi sposobami? Zasypianie ułatwia dbałość o higienę snu. Sypialnia przed snem powinna być dobrze przewietrzona, a temperatura w jej wnętrzu powinna wynosić około 15-17 stopni C. Wyższa temperatura w sypialni utrudnia zasypianie i powoduje wybudzanie się w nocy, natomiast niższa może powodować marznięcie. Dobry sen gwarantuje wygodne łóżko. Powinno być dostosowane do wzrostu i masy ciała użytkownika. Ponadto ważne jest stawianie na pościel z naturalnych, przewiewnych włókien, które zimą utrzymują ciepło, a latem ograniczają nadmierne pocenie się skóry.

Proste sposoby na bezsenność obejmują picie napojów, które pomagają zrelaksować organizm. Ciepłe mleko rozgrzewa zmarznięte ciało i ułatwia zasypianie w chłodne noce. Napar z melisy przydaje się z kolei osobom, które są nerwowe i mają problemy z odstresowaniem się. Podobnie działa mięta i pokrzywa.

Jakie są sposoby na bezsenność, która wynika ze stresu? Dobrym rozwiązaniem jest lekka aktywność fizyczna wieczorem. Umiarkowany trening na siłowni, pływanie lub dłuższy spacer sprawiają, że organizm jest lepiej dotleniony i odprężony. Wyrzut endorfin sprawia, że umysł wraca do równowagi, a układ nerwowy pracuje z mniejszym obciążeniem. W zasypianiu pomaga również rezygnacja z oglądania telewizji, korzystania z komputera i smartfona. Nadmierna ekspozycja na światło niebieskie sprawia, że układ nerwowy jest przebodźcowany. Przed snem lepiej sięgnąć po książkę w wersji papierowej lub na czytniku ebooków z ekranem nieemitującym niebieskiego światła.

Jak leczyć problemy ze snem domowymi sposobami? Stres i nerwy utrudniające zasypianie można ukoić z pomocą waleriany. Waleriana skutecznie wycisza emocje i sprawia, że organizm szybciej w pełni się odpręża. Dzięki temu zasypianie jest o wiele łatwiejsze i szybsze, a sen głębszy. Walerianę można znaleźć w ziołowych suplementach i lekach nasennych, dostępnych w aptekach i sklepach z naturalnymi suplementami.

Jak leczyć bezsenność?

Skuteczne sposoby na bezsenność obejmują leczenie lekami na receptę. Leki są przepisywane zarówno pacjentom cierpiącym na chroniczne problemy ze snem, jak i tym, którzy nie mogą zasnąć z powodu silnego napięcia nerwowego wywołanego nagłym zdarzeniem (np. śmiercią bliskiej osoby). Sposoby na bezsenność obejmują leczenie depresji i nerwicy. Leki, które poprawiają nastrój i ograniczają stres, są przeznaczone dla pacjentów korzystających ze wsparcia przychodni psychiatrycznych. Psychiatra dobiera odpowiednią dawkę preparatu, który stopniowo pomaga wydłużać sen. Dzięki niemu układ nerwowy skutecznie się regeneruje, co sprzyja poprawie samopoczucia, ograniczeniu myśli samobójczych i negatywnego myślenia o sobie.

Sposoby na problemy ze snem w przypadku nerwicy obejmują również leczenie preparatami z melatoniną. Są to leki o dość łagodnym działaniu, które przede wszystkim pomagają spokojnie zasnąć. Dzięki nim polepsza się zdrowie fizyczne i psychiczne. Pacjent stosujący melatoninę zapada w sen wkrótce po położeniu się do łóżka. Dzięki temu znikają problemy z długim przewracaniem się z boku na bok i zasypianiem dopiero po kilku godzinach.

Czym leczyć bezsenność, która dokucza pacjentowi przez wiele lat? Dobre sposoby na bezsenność obejmują współpracę z psychoterapeutą. Jeżeli pacjent przez długi czas zmaga się z nerwicą, powinien poznać sposoby wyciszania stresu. Nauka medytacji, uważności i wdzięczności oraz terapia behawioralno-poznawcza wykazują wysoką skuteczność w łagodzeniu skutków bezsenności i przeciwdziałaniu jej występowaniu. Terapia w połączeniu z leczeniem i suplementacją preparatami bogatymi w witaminy i minerały dają zadowalające rezultaty u większości pacjentów.

Leczenie bezsenności powinno uwzględniać również sprawdzenie, czy pacjent cierpi na bezdechy senne. Bezdechy sprawiają, że pacjent przestaje oddychać nawet na kilkadziesiąt sekund, a następnie gwałtownie łapie powietrze. Z tego względu rano budzi się niewyspany i zmęczony tak samo jak przed zaśnięciem. Leczenie bezsenności w tym przypadku uwzględnia stosowanie masek tlenowych i profilaktyki chorób, które przyczyniają się do pojawiania bezdechów. 

Suplementy na bezsenność 

Regularne stosowanie suplementów diety na bezsenność sprawia, że organizm lepiej radzi sobie ze stresem, który należy do głównym przyczyn problemów z zasypianiem. Suplement diety na bezsenność może dostarczać magnezu, który sprzyja prawidłowej pracy układu nerwowego. Ponadto zawartość witaminy D skutecznie poprawia samopoczucie i chroni przed obniżeniem nastroju lub depresją w okresie zimowym. Sposoby na problemy ze snem obejmują łączenie tego typu suplementów z typowymi preparatami na bazie ziół. Dzięki ich jednoczesnemu stosowaniu cały organizm pracuje efektywniej i lepiej regeneruje się w czasie snu.

Suplement diety na bezsenność na bazie waleriany, melisy i passiflory zapobiega nadmiernej pobudliwości w ciągu dnia. Dzięki temu wieczorem organizm jest bardziej zrelaksowany, a suplementy na bezsenność działają szybciej. Zasypianie jest łatwiejsze, gdyż układ nerwowy jest chroniony przed bodźcami zewnętrznymi. Dodatkowo wyciszony umysł sprawia, że sen jest głębszy i bardziej regenerujący. Organizm nie wybudza się w nocy, a ograniczenie stresu w ciągu dnia sprawia, że koszmary senne i inne problemy pojawiają się sporadycznie.

Jakie suplementy na bezsenność można stosować na co dzień? Regularnie można przyjmować preparaty na bazie waleriany, melisy i passiflory oraz delikatne herbatki ziołowe. Podczas ich stosowania bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń producenta i dobowej dawki suplementów. W przeciwnym razie suplementy mogą dać skutki uboczne, objawiające się głównie nietolerancjami pokarmowymi i reakcjami skórnymi.

W kategorii: ZDROWIE