UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Zioła na odchudzanie – 10 skutecznych mikstur odchudzających

24607 Views

Mieszanki ziołowe na odchudzanie

Zioła mają liczne prozdrowotne właściwości, dlatego wybierane są często jako składnik diety. Same w sobie nie zapełniają żołądka, ale w formie naparu stanowią dobry dodatek do posiłków. Mogą też być przyprawami. Ich powszechna dostępność i szerokie zastosowanie tym bardziej przyciągają nasze zainteresowanie.

Zobacz też: Jak przestać jeść słodycze - 8 skutecznych sposobów

Zioła odchudzające

W zasadzie są to zioła wspomagające odchudzanie. Żadna roślina nie zastąpi aktywności fizycznej i zbilansowanej diety. Wśród nich wyróżnia się:

 • Yerba mate,
 • Zieloną herbatę,
 • Miętę pieprzową,
 • Melisę,
 • Szałwię,
 • Tymianek,
 • Guaranę,
 • Oregano,
 • Bazylię,
 • Mniszka lekarskiego.

Można tworzyć z ich udziałem różne mieszanki i w ten sposób otrzymać znacznie więcej niż 10 zdrowych przepisów.

Ketony malinowe a odchudzanie

Okazuje się, że związki które odpowiadają za zapach świeżych malin, mogą też bardzo być cennym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami tłuszczu. Dlaczego ketony malinowe są skutecznym wsparciem w odchudzaniu? Według badań japońskich naukowców ketony malinowe stymulują spalanie tkanki tłuszczowej, poprzez zwiększenie przemiany materii, zmniejszanie absorpcji tłuszczów oraz pobudzanie wydzielania hormonu o nazwie noradrenalina. 

Jak działają ketony malinowe?

Ten hormon odpowiada za przygotowanie organizmu do walki z zagrożeniem, więc powoduje przyspieszenie akcji serca, wzrost temperatury ciała i wykorzystanie energii ze źródła jakim są tłuszcze. W wyniku testów klinicznych udało się wykazać, że ketony malinowe, takie jak znajdujące się w preparacie UNS FAT OFF, poprzez intensyfikację lipolizy, pozwalają zmniejszyć ilość gromadzącego się tłuszczu aż o 17%. Skuteczność odchudzająca ketonów malinowych wynikają przede wszystkim z faktu, że związki te znacząco podnoszą stężenie adiponektyny w organizmie. 

Adiponektyna jest hormonem, odpowiedzialnym między innymi za  regulację poziomu glukozy we krwi. Pomaga również w obniżeniu ciśnienia oraz wpływa pozytywnie na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. W badaniach klinicznych wykazano, że osoby z wyższym poziomem adiponektyny są szczuplejsze, a związek ten ma działanie przeciwzapalne i przeciwcukrzycowe. 

W świeżych owocach koncentracja tych cennych związków jest stosunkowo niewielka. W 1 kg świeżych malin występuje zaledwie 1 mg ketonów i ulegają one rozpadowi w ciągu 48 godzin od ich zerwania. W specjalistycznym preparacie UNS FAT OFF, w jednej porcji znajduje się aż 110 mg ketonów malinowych. 

U osób, którym podawano ketony malinowe nastąpił znaczny wzrost odporności, w wyniku zwiększonej produkcji limfocytów B i T. Związki te wykazują silne właściwości przeciwutleniające, przez co pomagają chronić komórki organizmu przed szkodliwym wpływem wolnych rodników produkowanych w wyniku pracy mięśni.  Ketony malinowe mają również działanie przeciwzapalne. Stosowanie ketonów malinowych jest uzasadnione w walce z następstwami kontuzji, zapaleń mięśni i innych stanów zapalnych zaliczanych do schorzeń reumatycznych

10 naturalnych mikstur na redukcję wagi

Co najlepiej pić podczas diety? Oto kilka pomysłów:

 • Zielona herbata z cytryną

Zielona herbata na odchudzanie stosowana jest z tego względu, że nieco przyspiesza przemianę materii. Niestety, wypłukuje też wodę z organizmu. I tu z pomocą przychodzi cytryna, która, nie dość, że oczyszcza z toksyn, to wspomaga odpowiednie nawodnienie. Trzeba tylko pamiętać, by nie dodawać jej do wrzątku. Glin uwalniający się z liści herbaty tworzy w połączeniu z sokiem cytrynowym lepiej przyswajalne, toksyczne związki.

 • Lemoniada z bazylią

Doskonała na letnie upały, dogłębnie nawadnia, oczyszcza z toksyn, a ponadto koi nerwy. Zawarta w niej bazylia, jak inne zioła wspomagające odchudzanie, przyspiesza metabolizm. A i czynnik redukcji stresu nie jest bez znaczenia dla utraty wagi.

 • Napar z szałwii po posiłku

Szałwia pobudza apetyt, dlatego to ważne, by nie pić jej przed posiłkami. Za to spożywana po nich pomoże w ich trawieniu, bo stymuluje wydzielanie soków żołądkowych. W dodatku działa ochronnie na śluzówkę przewodu pokarmowego, dlatego warto nią popijać ostre potrawy.

 • Napar z melisy

Melisa jest stosunkowo dobrze znana jako herbata na odchudzanie, choć jeszcze szerzej jako środek kojący nerwy. I to jej charakterystyczne działanie też ma swój udział w procesie gubienia zbędnych kilogramów. Dla kogoś, kto zajada stres, to może być strzał w dziesiątkę. I, dzięki właściwościom moczopędnym, tak samo dla osób, których nadwaga wynika z zatrzymywania wody w organizmie.

Co jeszcze warto pić na odchudzanie?

 • Napój z mięty i bazylii

Łączy w sobie dwa zioła na odchudzanie. Mięta pieprzowa zwiększa wydzielanie kwasu solnego i żółci, z czego ta druga uczestniczy w procesie trawienia tłuszczów w dwunastnicy, więc ma kluczowe znaczenie dla utraty wagi. Bazylia przyspiesza metabolizm. A obie mają delikatne działanie uspokajające. Napar przygotowuje się poprzez gotowanie ziół przez 2 minuty, a następnie parzenie przez 5 do 7.

 • Koktajl pomidorowy

Pomidory również bywają wykorzystywane w dietach na redukcję wagi, a koktajl z nich idealnie nadaje się do przyprawienia bazylią i oregano. Drugie z nich pobudza proces spalania tłuszczu, zmniejszając objętość podskórnej tkanki tłuszczowej.

 • Koktajl tymiankowy

Powstaje z tymianku, soku z winogron, cytryn i wody. Jaśli chodzi o zioła odchudzające, jest to jedno z lepszych, bo ogranicza ilość tłuszczu, który zostanie zmagazynowany.

 • Napar z mniszka lekarskiego

Przed jego zrobieniem, należy się upewnić, że zebraliśmy właśnie mniszek, a nie popularny mlecz. Ten drugi jest silniej trujący. Następnie wystarczy gotować garść jego liści przez 4 minuty w 3-4 szklankach wody. Napar pity do posiłku pozwala związać tłuszcze, zmniejszając ich wchłanianie do krwiobiegu.

 • Yerba mate z guaraną

Daje kopa energetycznego, a tym samym zachęca do spalania kalorii. Również od środka, przyspieszając przemianę materii. Poza tym, yerba mate zmniejsza wchłanialność lipidów i daje uczucie sytości, dzięki czemu picie tej herbaty pół godziny przed posiłkiem wspiera organizm w odchudzaniu.

 • Sok z zielonego ogórka z przyprawami

Zielony ogórek ma bardzo mało kalorii, za to mnóstwo witamin i wody, dzięki czemu idealnie nadaje się do dietetycznych napojów. Jeśli połączymy go z bazylią czy melisą, wzmocnimy efekt redukcji wagi.

Istnieją liczne zioła na odchudzanie i wszystkie z nich można stosować na różne sposoby. Czy to w formie napoju, czy przyprawy, sprawdzą się one przy każdym zdrowym daniu, o każdej porze roku. Oczywiście, bez diety i ćwiczeń nie osiągniemy pożądanego efektu. Ale zioła mogą nas wspomóc w tej nierównej walce.

W kategorii: ODCHUDZANIE