UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Niebezpieczne sposoby na odchudzanie

2434 Views

Coraz więcej osób decyduje się na destrukcyjne diety odchudzające. Wydaje nam się, że szybkie diety mogą nam pomóc w osiągnięciu wyznaczonego celu. Jednak nie wszystkie diety są bezpieczne dla naszego zdrowia. Wiele z nich, mimo pozytywnych opinii są szkodliwe i mogą prowadzić do wielu poważnych chorób. Sprawdź jakie sposoby na odchudzanie nie są dla nas bezpieczne.

Dieta a głodówka 

Istnieje wiele diety, które polegają na zagłodzeniu naszego organizmu. Ich twórcy zapewniają nas, że są one dla nas bezpieczne pomogą nam schudnąć. To prawda ich stosowanie może prowadzić do zmniejszenia się naszej masy ciała. Jednak niosą ze sobą ogromne ryzyko. Podczas głodówek do naszego organizmu nie zostają dostarczone odpowiednie składniki odżywcze. Przez to organizm przestaje pracować w prawidłowy sposób.

 

Głodówki polegają na ograniczeniu spożywania kalorii do minimum. Nasz organizm nie dostaje odpowiedniej ilości tłuszczu, który może zostać wykorzystywany do wytwarzania energii. Przez to zaczyna pobierać energie ze zgromadzonego tłuszczu. Dzięki temu chudniemy. Jednak wiele osób zapomina, że po zakończeniu takiej diety, nasz organizm chce się zabezpieczyć, na wypadek powtórzenia się głodówki i zaczyna gromadzić większe zapasy tłuszczu. Taki proces jest inaczej nazywany efektem jo-jo. Jest on często spotykany przy dietach, które nie są zdrowe. Tak właśnie możemy odróżnić dobrą dietą od niebezpiecznej dla zdrowia. Po zakończeniu diety zdrowiej nie jest możliwe występowanie efektu jo-jo.

Diety jednoskładnikowa

Do takich diet należy dieta sokowa, czy owocowo – warzywna. Podczas ich trwania mamy jeść tylko wyznaczone dla nas produkty. W przypadku diety owocowo- warzywnej mamy jeść jedynie te produkty. To jednak nie ma na nas dobrego wpływu. Takie diety nie dostarczają nam odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych.  Stosowanie diety jedno produktowych może być wykorzystywane jako wstęp do zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety. Możemy z nich korzystać nie więcej niż trzy dni i nie mają one za zadanie utraty masy ciała, a oczyszczenie naszego organizmu.

Zły dobór diety

Nie wszystkie, nawet te zdrowe diety, są dla wszystkich. Diety powinny być indywidulane, ponieważ każdy z nas ma inny organizm i potrzebuje innych składników, które będą przyśpieszać proces odchudzania. Zaleca się więc konsultację z dietetykiem, który stworzy lub wybierze dla nas odpowiednią dietę. Są jednak osoby, które ni powinny stosować odchudzających diet. Do takich osób należą dzieci, kobiety w ciąży, mamy karmiące piersią i osoby z chorobami przewlekłymi. W ostatnim przypadku, należy zgłosić się do lekarza, w celu ustalenia, czy dieta jest dla nas wskazana. U pozostałych osób odchudzanie może być niebezpieczne. Tak więc nie decyduj się na stosowanie cudownej diety, którą znalazłaś w Internecie, zanim nie upewnisz się, że jest ona bezpieczna dla twojego zdrowia.

Odchudzanie, a środki na przeczyszczenie

Niekiedy jesteśmy w stanie zrobić wszystko, by tylko schudnąć i mieć idealną sylwetkę. Jednak takie zachowania nie często są dla nas odpowiednie. Bywają przypadki, kiedy do odchudzania, stosuje się środki przeczyszczające. Staje się to bardzo popularny sposób na idealną sylwetkę, zwłaszcza wśród młodych kobiet. Dzięki takim środkom możemy jeść co chcemy, a potem zażywamy tabletkę i spędzamy kilkanaście minut w łazience. To jednak nie jest tak piękne jak może nam się wydawać. Stosowanie takich środków, może prowadzić do częstych wymiotów, które niszczą zęby. Przez środki oczyszczające z naszego organizmu zostają usunięte wszystkie pokarmy, które spożyliśmy, nawet te wartościowe produkty, które są niezbędne dla naszego organizmu. Ten sposób jest niebezpieczny dla naszego zdrowia i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Odchudzanie to proces

Jeśli decydujesz się na odchudzanie, musisz pamiętać, że jest to proces długotrwały. I tylko regularne stosowanie się do diety, spożywanie tylko zdrowych produktów, może przynieść zadowalające efekty. Oprócz zmian nawyków żywieniowych, ważny jest równie wysiłek fizyczny. Ćwiczenia kilka razy w tygodniu pod pół godzony, znacząco przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

W kategorii: ODCHUDZANIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.