UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

6 nawyków, które pozwolą ci na schudnięcie z brzucha

24806 Views

Coraz więcej osób na świecie ma problemy z otyłością brzuszną. Jest to częsta choroba, która może prowadzić do wielu kłopotów ze zdrowiem oraz spadku samopoczucia i samooceny. Jest wiele osób, które mimo diet odchudzających nie mogą zrzucić tłuszczu z brzucha. Dziś podamy nawyki, które pomogą ci schudnąć z brzucha bez stosowania jakiejkolwiek diety. Czas się przekonać  co należy zrobić, by osiągnąć sukces.

Odchudzanie - dbaj o prawidłowy rytm dobowy

Wiele badań wykazało, że ilość godzin, jakie przesypiamy ma ogromy wpływ na to, jak pracuje nasz metabolizm i ile tłuszczu odkłada się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Organizm dorosłego człowieka potrzebuje ośmiu godzin snu w ciągu doby. Wystarczająca ilość to również siedem godzin snu. Jednak jeśli nie przesypiamy takiej ilości godzin to dochodzi do wielu zaburzeń hormonalnych. Przez spanie mniej niż siedmiu godzin w organizmie dochodzi do zmniejszenia poziomu leptyny i nadmiernego wydzielania greliny.

 

Są to hormony, które odpowiadają za hamowanie łaknienia i uczucie głodu. Naukowcy twierdzą, że osoby, które wstają niewyspane częściej sięgają po niezdrowe przekąski i mają zmożony apetyt. Nie możemy również liczyć, że proces odchudzania będzie efektowny, jeśli nie będziemy wypoczęci, a organizm nie będzie miał odpowiedniej ilości godzin na regenerację.

Odchudzanie - zmniejsz naczynia, z których jesz

Zamiast nakładać zupę do dużej miski, lepiej zrobisz jeśli nalejesz ją do mniejszej salaterki. Dzięki temu będzie ci się wydawać, że jesz duże porcje, więc nie sięgniesz po dokładkę. Badania wykazują, że osoby, które jedzą z większych talerzy spożywają o połowię więcej posiłków i kalorii niż osoby jedzące z mniejszych naczyń. Jest to mała zmiana, która może prowadzić do poprawy twojego wyglądu i zdrowia.

Odchudzanie - nie siedź zbyt długo

Brak ruchu i siedzący tryb życia może prowadzić do zwiększenia się ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Jeśli masz pracę siedzącą, to pamiętaj, by robić sobie kilkuminutowe przerwy od siedzenia przy biurku. Wstań i zrób kilka skłonów lub przejdź się kilka razy po gabinecie, czy pokoju. To rozrusza nieco organizm i nie pozwoli na spowolnienie pracy układu trawiennego i metabolizmu. Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji sprawia, że  trawienie spowalnia i pojawiają się wzdęcia, przez co brzuch wydaje się jeszcze większy.

Odchudzanie a uprawianie sportu

Nie ma dobrej diety odchudzającej bez sportu. Pamiętaj, że nie ma lepszego sposobu na spalanie tkanki tłuszczowej niż aktywność fizyczna. Jeśli chcesz zgubić tłuszcz z brzucha, to najlepiej zrobisz, jeśli zaczniesz kilka razy w tygodniu przechodzić przez trening interwałowy. Jest to najlepszy rodzaj ćwiczeń, które w szybkim czasie pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów i pozbycia się otyłości brzusznej.

Polegają one na prowadzeniu długich i intensywnych ćwiczeń, które zostają przerwane na kilka sekund odpoczynku. Dzięki temu w organizmie zaczyna się produkcja hormonu wzrostu, a jest on niezbędny do spalania tkanki tłuszczowej. Jest on niezwykle ważny, zwłaszcza dla osób, które chcą pozbyć się otyłości z brzucha.

W kategorii: ODCHUDZANIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.