UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Witaminy i minerały dla kobiet

26999 Views

Witaminy i minerały są nam niezbędne do życia. Dbają one o nasze zdrowie i wspierają funkcjonowanie całego organizmu. Mimo tego, że wiele z nich występuje w organizmie człowieka naturalnie, to jedynie w niewielkich ilościach. Konieczne jest więc i dostarczenie wraz z dietą, ewentualnie przy pomocy suplementów diety. Jakie witaminy i minerały są najważniejsze dla kobiet?

Witamina C dla kobiet

Jest to witamina, która ma działanie antyoksydacyjne. Jest ona również stymulatorem dla komórek odpornościowych. Wzmacnia również funkcjonowanie układu immunologicznego. Jest to więc witamina, która zmniejsza ryzyko infekcji. Ponadto witamina C zmniejsza uczucie stresu, który ma negatywne działanie na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Kobiety powinny zadbać o uzupełnienie diety w ten składnik odżywczy, ponieważ przyczynia się on do wytwarzania większej ilości kolagenu, a jest on niezbędny do zachowania elastyczności i jędrności skóry.

Witamina A dla kobiet

Najważniejszą rolą witaminy A jest to, że jest ona silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu wspomaga ona walkę z wolnymi rodniami, których działanie zwiększa ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych. A dodatkowo mają one zdolność do przyśpieszania procesów starzenia się organizmu. Jest to również witamina, która jest niezbędna dla zdrowia oczu. Wspiera ona funkcje wzroku oraz chroni oczy przed zaćmą, nowotworami rogówki, czy siatkówki. Warto również pamiętać, że ma ona zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego.

Witamina E dla kobiet

Witamina E przez wielu specjalistów jest nazywana witaminą płodności. Nie bez powodu. Ma ona zbawienne działanie na funkcjonowanie kobiecych narządów rozrodczych. Jest ona również bardzo ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ odpowiada ona za prawidłowy przebieg ciąży. Dba również o rozwój płodu. Witamina E, tak jak dwie pozostałe jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu walczy z wolnymi rodnikami i niweluje efekty ich działania. To sprawia, że chroni ona organizm przed niebezpiecznym działaniem wolnych rodników, a także spowalnia proces starzeniowe. Warto również pamiętać, że przyjmowanie odpowiedniej dawki witaminy E zwiększa absorbcję promieni słonecznych, mają negatywne działanie na naszą skórę. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ latem uwielbiają się one opalać na słońcu.

Żelazo i wapń dla kobiet

U kobiet w ciąży i tych, które starają się o dziecko ważna jest suplementacja tymi dwoma minerałami. Żelazo zapobiega rozwijaniu się anemii, która dla kobiet jest szczególnie niebezpieczna. A wapń, jest ważny dla układu kostnego i zębów. Jeśli dojdzie do niedoborów tych dwóch składników mineralnych w diecie kobiet starających się o potomstwo oraz spodziewających się dziecka, może dojść do wielu niebezpiecznych dla zdrowia powikłań.

Żeń-szeń dla kobiet

Kobiety chcąca zadbać o swoje zdrowie urodę powinny sięgnąć po suplement diety z korzenia żeń-szenia. Jest to zdrowy preparat, który dostarcza do organizmu liczne składniki odżywcze. Jego przyjmowanie jest szczególnie polecane kobietom, które są przemęczone i pracują ciężko fizycznie lub umysłowo.

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.