UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Suplementy diety na wzmocnienie i porost włosów

14868 Views

Witaminy i minerały są niezbędnymi składnikami odżywczymi dla całego organizmu. Wspomagają one utrzymanie naszego zdrowia, ale również umożliwiają zachowanie młodego wyglądu na dłużej. Kiedy w organizmie dojdzie do niedoborów, to może pojawić się problem z urodą. Wiele kobiet skarży się na to, że ich włosy są słabe, łamliwe i szybko wypadają. Czas więc dowiedzieć się po jakie suplementy diety najlepiej sięgnąć, kiedy chcemy wzmocnić i przedłużyć włosy.

Witamina A na włosy

Kiedy wypadają włosy w organizmie może brakować witaminy A. Jest to składnik odżywczy, który ma ogromny wpływ na cebulki włosów. Przyczynia się ona do poprawy ich metabolizmu, a także wspomaga funkcjonowanie komórek rogowego nabłonka. Przyjmując ten składnik w odpowiednich ilościach, sprawimy, że włosy staną się silne i gęstsze. Zanim jednak sięgniemy po suplementy diety, warto uzupełnić swoją dietę w produkty, które bogate są w ten cenny składnik odżywczy:

  • Jajka,
  • Wątróbka,
  • Ser,
  • Masło,
  • Marchewka.

Witamina D na wypadanie włosów

Mężczyźni również mają problemy z włosami. Najczęściej pojawia się u nich problem z nadmiernym wypadaniem włosów, a potem z łysieniem. Jeśli chcemy zapobiec łysieniu, to warto sięgnąć po witaminę D, która u mężczyzn działa podobnie, jak witamina A u kobiet. Niedobór tej  ważnej witaminy syntezowanej przez słońce może być przyczyną łysienia  u mężczyzn.

Zobacz: Witamina D3 w kapsułkach

Witamina E na blask włosów

Kosmyki włosów często stają się matowe i pozbawione balasku. Wtedy wyglądają na słabe i chore, jeśli tak jest, to warto sięgną po witaminę E. Przyczynia się ona do poprawy krążenia krwi, dzięki czemu skóra głowy staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Zanim sięgniesz po suplementy diety z witaminą E, wzbogać swoją codzienną dietę o:

  • Migdały,
  • Olej sojowy,
  • Nasiona zbóż.

Zobacz: Witamina E w kapsułkach

Witamina C na wzmocnienie włosów

Witamina C jest odpowiedzialna za przyśpieszenie, a także wzmocnienie produkcji kolagenu. A to jest jeden ze związków, który dba o utrzymanie kondycji skóry, a także jej wytworów, w tym włosów.

Witamina H – biotyna

Po suplementy diety z biotyną sięgają najczęściej kobiety. Jest to witamina, która przyczynia się do szybszego wzrostu włosów i poprawia ich kondycję. Już trzymiesięczna suplementacja tym składnikiem, a widoczne będą różnice w wyglądzie włosów, skóry i paznokci. Dodatkowo witamina H ma wzmacniać włosy i chronić przed utratą ich koloru, a więc przed siwieniem. Biotyna wzmacnia cebuli włosów i pobudza je do wzrostu. Dzięki jej odpowiednim stężeniom w organizmie włosy znacznie rzadziej wypadają, a to zmniejsza ryzyko łysienia.

Zobacz: Biotyna w kapsułkach

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.