UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

5 sposobów na dodanie sobie energii

1312 Views

Przyczyn braku energii jest wiele, a jedną z najczęstszych, jest brak słońca, czyli niedobór witaminy D. Jak każdy z nas zdaje sobie sprawę, poranne wstawianie może być dla nas prawdziwym utrapieniem. Jednak nie zawsze tak musi być. Są przecież osoby, które mają coraz więcej energii. Jak jest tego zasługa? Jak oni to robią? Przekonaj się, jakie są najlepsze sposoby na dodanie sobie energii.

Wstawaj, kiedy zadzwoni budzik

Zapewne znasz to uczucie, kiedy zadzwoni twój budzik, a ty po omacku szukasz, by włączyć drzemkę, jeszcze na kilka minut. Tak robi każdy z nas. Wydaje nam się, że jeśli pośpimy jeszcze kilka minut dłużej, to wstaniemy bardziej wypoczęci. Nic bardziej mylnego. Jeśli wydaje ci się, że piętnaście minut więcej snu to taka duża różnica, to lepiej od razu ustaw budzik na piętnaście minut później, ale wstań od razu, kiedy budzik zadzwoni. A dlaczego, jest to takie ważne?

Jak donoszą najnowsza badania, co potwierdzają specjaliści ponowne zasypianie z rana zaburza pracę układu hormonalnego, przez co po krótkiej drzemce czujemy się jeszcze bardziej niewyspani niż po przebudzeniu od pierwszego budzika.

Budzik ustawiaj z dala od łóżka

Japońscy naukowcy twierdzą, że gwałtowne budzenie się od dzwoniącego budzika i wyrywanie nas ze snu nie jest zdrowe. Gwałtownie podnosi ciśnienie, przez co zaburza pracę układu sercowo-naczyniowego, co zwiększa ryzyko rozwoju jego chorób. Jednak poranna drzemka również nie jest dobra dla zdrowia. Co więc należy zrobić?

Najlepiej jeśli ustawisz budzik z dala od łóżka. Dzięki temu, żeby go wyłączyć musisz wstać. Zapobiegnie to więc drzemce. Pamiętaj również, by zamiast głośnej muzyki, na budzik ustawić spokojną melodię, która będzie nas wybudzać stopniowo nie zaburzając funkcjonowania układu krążenia.

Daj sobie więcej światła

Jak już wspomnieliśmy zimą najczęściej cierpimy z powodu niedoboru witaminy D. Przyczyną tego, jest brak kontaktu ze światłem słonecznym. Warto jednak pamiętać, że światło nie jest jedynie źródłem witamin, ale przede wszystkim energii. Jeśli przebywamy w miejscu, gdzie jest ciemno i nie ma dopływu światła, to pojawia się u nas większa ochota na leniuchowanie. Jeśli więc chcesz dodać sobie więcej energii, to koniecznie wpuść do sypialni nieco więcej światła.

Zanim zaśniesz zadbaj o komfort snu

Oczywistym jest to, że nasz poranek będzie koszmarny, jeśli noc również taka będzie. Jeśli chcesz budzić się wypoczęty i wyspany, gotowy na nowy dzień i pełen energii to nie możesz popełniać podstawowych błędów przed snem. Nie kładź się spać przed telewizorem, a już z pewnością nie oglądaj emocjonujących filmów, czy programów. Nie objadaj się przed snem. Pamiętaj, by ostatni posiłek przed snem odbył się co najmniej cztery godziny przed położeniem się do łóżka. A kiedy udajesz się na kąpiel, to warto otworzyć okno w sypialni. Dopływ świeżego powietrza sprawi, że łatwiej będzie nam zasnąć, a sen będzie twardszy.

W kategorii: ZDROWIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.