UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Picie octu jabłkowego na odchudzanie - ocet jabłkowy właściwości

15442 Views

Ocet jabłkowy na odchudzanie

Osoby, zmagające się z dodatkowymi, zbędnymi kilogramami, sięgają po różne metody na odchudzanie. Jedną z nich jest picie octu jabłkowego, który pobudza do pracy układ pokarmowy. Oczywiście, bez ćwiczeń i niskokalorycznej diety, organizm tłuszczu nie spali. Ale ocet jabłkowy jest w takiej sytuacji doskonałym wsparciem.

Zobacz też: Czarny bez właściwości - przepis na sok z czarnego bzu

Czym jest i jak zrobić ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje z jabłek, a konkretniej w wyniku fermentacji octowej cydru, do której można doprowadzić w domu. Bursztynowy kolor i jabłkowy zapach - oto, jakie ma ocet jabłkowy właściwości. Wykorzystuje się go do komponowania sałatek, sosów i dań mięsnych. Dostarcza bogactwa witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, dlatego może działać prozdrowotnie na cały organizm. Picie octu jabłkowego na odchudzanie je wspomaga.

Aby go otrzymać, potrzebujemy kilograma jabłek, litra przegotowanej wody i paru łyżek cukru (najczęściej czterech, ale to musimy sami ocenić na podstawie smaku jabłek - kwaśne trzeba bardziej dosłodzić). Umyte jabłka należy pokroić na ćwiartki, usuwając ewentualne, nadpsute fragmenty i zdrewniałe ogonki. Wkłada się je do słoika razem z gniazdami nasiennymi. Następnie zalewa letnią, osłodzoną wodą. Szczelnie przykryte gazą (którą można zabezpieczyć sznurkiem) odstawia się w ciepłym i ciemnym miejscu, pamiętając, że jabłka nie mają prawa wynurzyć się nad powierzchnię wody. Prowadzi to do powstania pleśni. Aby się przed tym zabezpieczyć, warto przycisnąć je szklanką lub talerzem, nie odcinając jednak bakteriom octowym dostępu do tlenu. Można raz dziennie mieszać zawartość słoja za pomocą łyżki.

Ocet jabłkowy na odchudzanie

To prawda, że pobudza syntezę enzymów i wydzielanie soków żołądkowych, stymulując w ten sposób cały proces trawienia pokarmów. Nie pobudza jednak spalania tkanki tłuszczowej. W pierwszych tygodniach, przez picie octu jabłkowego pozbywamy się jedynie nadmiaru wody.

Jeśli jednak stosować go oprócz ćwiczeń i zdrowej diety, to będzie wspierał cały proces poprzez stymulację produkcji enzymów, które rozkładają tłuszcze - nie z tkanki podskórnej, a z pokarmu. To z kolei pozwoli też unikać efektu jo-jo. Zatem ocet jabłkowy na odchudzanie jako tako się sprawdzi.

Co jeszcze wspomaga?

Bogactwo składników odżywczych odpowiada za to, jakie ma ocet jabłkowy właściwości. Działa:

  • Przeciwnowotworowo

Dzięki antyoksydantom sprawdza się zarówno w profilaktyce jak i leczeniu chorób nowotworowych.

  • Przeciw zaparciom

Dzięki temu, jak skutecznie pobudza do pracy układ pokarmowy.

  • Przeciw cukrzycy

Stabilizuje poziom glukozy we krwi.

  • Na choroby skóry

Jak zwykły ocet, po posmarowaniu zmniejsza swędzenie krost i łagodzi oparzenia.

  • Oczyszczająco

Pozwala oczyścić organizm z toksyn, dzięki antyoksydantom i stymulacji układu pokarmowego.

  • Na wzmocnienie odporności

Zawiera między innymi witaminę C, wspomagającą układ immunologiczny, lecz też bogactwo innych witamin, kompleksowo wspierając organizm.

Jak pić ocet jabłkowy? Picie octu jabłkowego na odchudzanie

Kiedy skusi nas szeroki wachlarz jego prozdrowotnych właściwości, warto wiedzieć, jaka dawka nam nie zaszkodzi.

Najwięcej osób decyduje się rozcieńczać 2-3 łyżeczki omawianej substancji w szklance wody i spożywać 3 razy dziennie przed posiłkami. Nigdy więcej, by nie podrażniać śluzówki kwasami. To najlepszy sposób ba to, jak pić ocet jabłkowy.

Jednak dla osób o wrażliwym żołądku czy cierpiących z powodu wrzodów zaleca się raczej suplementy diety. Picie octu jabłkowego naprawdę może wspomóc nasze zdrowie. Lecz jego nadmiar niszczy błonę śluzową w przewodzie pokarmowym. Napój wspomaga odchudzanie. Ale bez diety i ćwiczeń nie załatwi sprawy. Trzeba brać pod uwagę różne aspekty i zalecenia, żeby rzeczywiście wspomagać a nie wycieńczać organizm. Stosowany odpowiedzialnie, ocet jabłkowy jest świetnym źródłem witamin, soli mineralnych i przeciwutleniaczy, a także napędem w trawieniu pokarmu.

W kategorii: ODCHUDZANIE