UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Najczęściej popełniane błędy osób początkujących

799 Views

Trening dla początkujących nie zawsze jest taki prosty jak się wydaje. Czasem bardzo łatwo popełnić błędy, które powodują brak widocznych efektów. Jak rozpocząć trening to pytanie które najczęściej pojawia się wśród adeptów dyscyplin sportowych. 

Błędy treningowe osób początkujących

Wedle popularnego powiedzenia błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi, zwłaszcza jeżeli jesteśmy na samym początku drogi własnej pracy o wymarzoną sylwetkę. Istnieją jednak pewne wpadki, które zdarzają się wszystkim, bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny czy obrany cel.  O jakich błędach mowa i w jaki sposób należy ich unikać? 

Negatywne skutki intensywnego treningu 

Niestety zdaniem większości osób ćwiczenia do upadłego stanowią najlepsze rozwiązanie do pozbycia się nadprogramowych kilogramów czy wypracowania umięśnionej sylwetki. Choć intensywność treningowa nie powinna być zbyt mała, to z drugiej strony nie należy popadać w skrajności. Wysiłek doprowadzający organizm na skraj wyczerpania, po którym nie jesteśmy w stanie ruszać się przez kilka kolejnych dni z całą pewnością nie jest niczym zdrowym – mięśnie będę potrzebowały dużo czasu na regenerację, a układ nerwowy zostanie nadmiernie przeciążony.

Warto więc mierzyć siły na zamiary, a ćwiczenia wykonywać z intensywnością do aktualnych możliwości. Czasami gdy czujemy gorszy dzień warto wykorzystać mniejsze obciążenie, a w niektórych przypadkach nawet odpuścić trening. Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu nie jest efektowność, lecz efektywność.

Wpływ diety na efekty treningowe 

Spożycie nieprawidłowej liczby kalorii, niedobory witamin i minerałów, zbyt mała podaż białka i innych składników odżywczych – coś Wam to mówi? Zdaniem dużej ilości osób wystarczy po prostu zdrowo jeść, to jednak osiągnięcie zamierzonego celu w postaci zbudowania masy mięśniowej lub pozbycia się uporczywego tłuszczu wymaga od nas odpowiedniego poświęcenia. Dlatego wypracowanie widocznych i realnych efektów wiąże się z właściwym zaangażowaniem.

Optymalny rozkład makroskładników stanowi ponad 50% sukcesu! Budując masę musimy zadbać o odpowiednią nadwyżkę kalorii, którą możemy pokryć np. dzięki wykorzystaniu gainera MASS SHOCKER – odżywki białkowo-węglowodanowej. Niezbędne mikroelementy możemy uzupełnić dzięki kompleksowi witamin i minerałów VIT-A-MIN w kapsułkach, a o właściwy poziom protein zadbamy dzięki wysokiej klasy odżywce proteinowej Econo Premium WPC80 na bazie serwatki. Zbilansowana dieta wydaje się pozornie trudna do utrzymania! Proste przepisy wraz z odpowiednio dobraną suplementacją pozwalają na zaoszczędzenie czasu, a przede wszystkim zapewnienie pożądanych rezultatów!

Wpływ regeneracji na efekty treningowe

Praca nad sylwetką to nie tylko ćwiczenia i jedzenie. To również czas poświęcony na odpoczynek, który pozwala przywrócić naszemu organizmowi stan sprzed wykonanego treningu. Niejednokrotnie nadmierny stres związany z codziennymi sprawami (w tym także uwarunkowany aktywnością fizyczną!) może powodować problemy ze snem! Nietrudno domyślić się, że następstwem takiego postępowania będzie niewielka ilość energii, a co gorsza wzrost poziomu kortyzolu – hormonu stresu, który sprzyja m.in. odkładaniu tkanki tłuszczowej, zwolnieniu tempa przemiany materii, a nawet i spadkom masy mięśniowej!

Dlatego nie zapominajmy, że sen jest naszym wartościowym sprzymierzeńcem! Osoby aktywne fizycznie bezwzględnie powinny przestrzegać regulaminowych 8 godzin snu, co pozwoli na regenerację przemęczonych mięśni i normalizację nadmiernego napięcia nerwowego. Sportowcy niejednokrotnie decydują się na wsparcie w postaci roślinnych ekstraktów (np. z korzenia ashwagandhy w produkcie ASHWAGANDHA 7%, których adaptogenne właściwości pozwalają redukować niekorzystne następstwa długotrwałego stresu.  W kontekście samego snu należy zadbać o odpowiedni poziom melatoniny – hormonu regulującego rytm dobowy organizmu i wspomagającego zasypianie, który znalazł się w suplemencie GABA.

W kategorii: ZDROWIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.