UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Praktyczne sposoby na przesuszone włosy

22570 Views

O włosy trzeba dbać! Nasza fryzura daje możliwość wyrażenia osobowości, preferencji, podkreślenia swojej indywidualności czy przynależności do grupy. Z tego powodu przesuszone włosy mogą być sporym problemem, przez który cierpi nie tylko nasz wygląd, ale również nasze samopoczucie. Jak dbać o suche włosy? Co zrobić, by wyglądały zdrowo?

Jak rozpoznać przesuszone włosy?

Suche włosy są matowe, sypkie, pozbawione blasku. Często łamią się, elektryzują, mają rozdwojone końcówki.

Przesuszenie włosów może też wiązać się z przesuszeniem skóry głowy, objawiającym się swędzeniem i występowaniem łupieżu, który nie wygląda zbyt estetycznie.  Lepiej zapobiegać, niż leczyć. To powiedzenie idealnie sprawdza się też w przypadku włosów.

Przesuszone włosy - profilaktyka

Czego unikać? Co przesusza włosy?

  • Po pierwsze, działanie wysokiej temperatury.

Czy pochodzi z suszarki, lokówki, prostownicy, czy promieni słońca, żar niszczy włosy. Dlatego warto suszyć je strumieniem powietrza a nie temperatury, nakładać ochronne kosmetyki, a najlepiej unikać wykorzystywania gorącego sprzętu przy stylizacji, oraz osłaniać się nakryciem głowy przed nadmiernym nasłonecznieniem.

  • Po drugie, niezdrowa dieta.

Jeśli z pożywieniem nie dostarczamy organizmowi wystarczającej ilości białek, witamin i minerałów, cebulki włosowe nie dostają substancji budulcowych. W konsekwencji tworzą cienkie, pozbawione blasku, suche włosy.

  • Włosom szkodzi również źle dobrany lub kiepskiej jakości szampon.

Na tym kosmetyku nie można oszczędzać! Należy go dobierać do swojego typu włosów. Jeśli nie mają tendencji do przetłuszczania, niepotrzebne im wysuszające szampony. Poza tym, trzeba unikać substancji, takich jak SLS-y, które służą pienieniu się produktu, a nie zdrowiu.

  • Kosmetyki do stylizacji.

Lakier czy pianka obciążają włosy. Trzeba uważać nie tylko na kosmetyki przesuszające, ale też te trudno zmywalne, przy szorowaniu których możemy pozbawić włosy blasku.

  • Zbyt częste mycie.

Włosów suchych nie należy myć częściej niż co dwa dni. Woda spłukuje naturalne nawilżenie z ich powierzchni, co może prowadzić do pogorszenia ich kondycji, matowości.

Przesuszone włosy - jak ratować sytuację?

Nie wiesz,jak nawilżyć bardzo suche włosy?

  • Zmień dietę na bogatą w proteiny, żelazo i Omega 3. Jakie to produkty? Na przykład: Ryby - jeśli wybierzemy makrele czy sardynki, dostarczą one wszystkich trzech składników w dużej ilości. Mięso - dostarcza białek i żelaza. Orzechy włoskie - zapewnią żelazo i omega 3, a do tego inne, bo roślinne, rodzaje protein.
  • Zmień szampon i odżywkę. Na jakie? Pełne wysokiej jakości składników nawilżających, to znaczy: z masłem shea, gliceryną, olejkiem z awokado.
  • Wypróbuj domowe kosmetyki do włosów. Samemu najłatwiej stworzyć maseczki: bananową, ziołową, piwną… - do wyboru jest ich wiele. Oto najprostszy przepis, jak nawilżyć bardzo suche włosy:

Zmieszać ¼ szklanki piwa z kurzym jajem, nałożyć na umyte włosy i po 15 minutach spłukać dużą ilością wody.

  • Podetnij końcówki. To dość radykalne i niechętnie wybierane rozwiązanie, ale włosy z rozdwojonymi końcówkami nie mogą zdrowo rosnąć.

Przesuszone włosy to problem zdrowia i urody. Może wynikać z niewłaściwej diety czy pielęgnacji. Chociaż dla dobra naszego ciała ważne jest dbanie o higienę, nie wolno z nią przesadzić. Zbyt chemiczne środki do pielęgnacji włosów lub zbyt częste ich mycie mogą nas pozbawić naturalnego nawilżenia i w ten sposób po prostu zaszkodzić. Domowe kosmetyki do włosów okażą się wtedy najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem na przywrócenie im blasku. Przy nich najłatwiej o świadomość składu. Nie trzeba sprawdzać skrótów na butelkach i doszukiwać się ukrytych, szkodliwych substancji.

W kategorii: URODA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.