UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Jak przyśpieszyć porost włosów? 8 naturalnych sposobów

16257 Views

Porost włosów - jak przyspieszyć?

Utrata włosów to problem natury estetycznej, który jednak wiąże się również z problemami z samoakceptacją. Mężczyźni gubią włosy z powodu nadmiaru testosteronu, kobiety ze stresu, a do tego każdy, niezależnie od wieku i płci, może zachorować na nowotwór i potrzebować chemioterapii. Powodów, przez które włosy wypadają może być wiele, liczy się jednak to, co zrobić żeby włosy szybciej rosły. A można zrobić całkiem sporo. Co na porost włosów?

Przeczytaj też: Masz suche włosy? Sprawdź, ja o nie dbać!

Porost włosów - odżywianie

Jeśli nie wiesz co zrobić żeby włosy szybciej rosły, zacznij od wprowadzenia prawidłowej, zbilansowanej diety.

Włosy potrzebują przede wszystkim:

 • Witaminy A

Reguluje ona pracę tkanki nabłonkowej, której wytworem są m.in. właśnie włosy.

 • Witaminy C

Jest potrzebna do syntezy kolagenu - białka odpowiedzialnego za sprężystość i wytrzymałość skóry wraz z jej wytworami.

 • Żelaza

Jako składnik hemoglobiny, żelazo wiąże tlen w krwi, odpowiadając za dotlenienie komórek, a następnie odżywienie ich, bo z połączenia tlenu i glukozy powstaje energia, niezbędna do przeprowadzania wszelkich procesów życiowych, w tym wzrostu martwych tkanek (włosów i paznokci).

 • Cynku

Wpływa on na tworzenie keratyny - budulca włosów. Dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych, znajdujących się tam, gdzie cebulki.

uns biotyna

Kup teraz: Biotyna w kapsułkach

8 naturalnych sposobów na porost włosów

Od indywidualnych predyspozycji zależy, co na porost włosów sprawdzi się najlepiej. Dlatego warto znać różne metody i je wypróbować. Od czego można zacząć?

 • Masło, zamiast przetworzonej margaryny

To drobna zmiana, ale jeśli powodem wypadania włosów był niedobór witaminy A, w skali wielu dni przyniesie zamierzone rezultaty. Poza tym, wyeliminowanie z diety przetworzonych produktów zawsze stanowi krok w kierunku uzdrowienia organizmu – pod różnymi względami.

 • Sezam

Można go dodawać zarówno do słodkiego deseru, jak i słonej potrawy. Zawiera świetnie przyswajalne białko i minerały, takie jak żelazo, wymienione w części o odżywianiu. Duża ilość kwasów tłuszczowych sprawia, że zjadanie nasion sezamu jest świetnym sposobem na to, jak przyspieszyć porost włosów.

 • Rozmaryn

Rozmaryn to przyprawa znana z pieśni wojskowej z okresu pierwszej wojny światowej. Kto by pomyślał, że tak dobrze wpływa na wygląd?

Stosowany głównie do przyprawiania mięs. Zawiera duże ilości żelaza, cynku i witaminy A, dlatego spowalnia proces starzenia się skóry a przyspiesza porost włosów.

 • Pomidory

Są o tyle łatwe w przetworzeniu, że można z nich robić soki, sosy, zupy, sałatki, dodać do makaronu, położyć na kanapki czy nawet smażyć na patelni. Nie powinno być więc trudno wprowadzić je do codziennej diety.

A dostarczają one witaminy A, C, żelaza i wielu innych. Wpływają korzystnie nie tylko na włosy.

Co jeszcze pomoże?

 • Wcierki

Oprócz wprowadzenia zmian w diecie, można też działać bezpośrednio na skórę głowy, warto stosować wcierki z różnych roślin: cebuli, czarnej rzepy, zielonej herbaty, korzenia łopianu, nasion lnu, korzenia imbiru, itd.

Wracając jednak do pomidorów – one również mogą stać się doskonałą wcierką. Wystarczy zblendować dwa średnie pomidory i wetrzeć je w skórę głowy, nałożyć turban i po 20 minutach po prostu spłukać ciepłą wodą.

 • Olejowanie

Nieco bardziej skomplikowane niż wcierki, bo po pół godzinie wymaga mycia i nałożenia odżywki, ale jest to nie tylko przepis na to jak przyspieszyć porost włosów, lecz także na ich połysk i wytrzymałość.

Olej należy dobrać pod kątem porowatości włosów: do niskoporowatych kokosowy, do nich i średnioporowatych rycynowy i lniany, do wysokoporowatych z czarnuszki. Za to do każdego typu włosów nada się olej rozmarynowy.

 • Masaż skóry głowy

Masaż poprawia ukrwienie skóry głowy i ma zbawienny wpływ na porost włosów.

Na rynku jest dostępnych sporo chemicznych środków i kosmetyków stymulujących porost włosów, jednak nie ma to jak naturalne metody, od których zawsze warto zacząć.  Trzeba pamiętać przede wszystkim o nawilżaniu i dostarczaniu organizmowi substancji odżywczych.

W kategorii: URODA