UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Kreatyna – czy warto stosować?

22350 Views

Kreatyna znajduje się na liście najczęściej wybieranych suplementów diety dla sportowców. Ma ona działanie wspomagające dla organizmu osób aktywnych fizycznie. Jej stosowanie przynieść może wiele korzyści, jednak warto wiedzieć, jakie są najważniejsze powody, dla których warto sięgać po ten suplement diety.

Kreatyna – najważniejsze informacje

Po kreatynę sięga wielu sportowców. A to dlatego, że dzięki niej udaje nam się osiągnąć zadowalające rezultaty treningowe, a efekty te osiągamy w szybkim tempie. A dodatkowo jest wiele osób i specjalistów, którzy uważają, że kreatyna jest jednym z najbezpieczniejszych suplementów diety na rynku.

Dzięki jej regularnemu spożywani w stosunkowo krótkim czasie możemy liczyć na szybki przyrost mięśniowej masy ciała. Należy jednak pamiętać, że te efekty będą mniej widoczne u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na to warto poświęcić kilka chwil za zapoznanie się z działaniem kreatyny i tym jakie daje ona efekty.

Kreatyna zwiększa wytrzymałość

Jednym z najczęstszych powodów, dla których sięgamy po kreatynę, jest to, że zwiększa ona nasza wytrzymałość siłową. Dzięki niej jesteśmy w stanie wykonać więcej powtórzeń oraz możemy wydłużyć trening, dzięki czemu zwiększy się jego efektywność. Poza tym kreatyna wspomaga nasz organizm i ciało w momencie, kiedy nie mamy już siły, by wykonywać z dokładnością kolejne powtórzenia.

Kreatyna zwiększa poziom glikogenu

Wiele osób uważa, że kreatyna wspomaga rozbudowę masy mięśniowej w bardzo szybkim tempie, ponieważ wzmacnia ona efektywność naszych ćwiczeń i wpływa na efekt końcowy, czyli tak zwaną pompę mięśniową. Ma więc ona wpływ na wygląd naszej sylwetki. Kiedy po treningu widzimy większe mięśnie, które są wyraźniej zarysowane, to pojawia się w nas motywacja, by ćwiczyć dalej, by osiągać jeszcze lepsze wyniki i poprawiać wygląd sylwetki.

To działanie tego suplementy diety nie wpływa w żadne sposób na fizjologię naszego organizmu. Ma jednak zbawienne działanie na naszą psychikę. Kiedy widzimy wyraźne efekty naszej pracy, to chętniej wrócimy po więcej.

Kreatyna podnosi poziom metabolizmu

Kolejnym powodem, dla którego warto sięgnąć po suplementy diety z kreatyną, jest to, że przyspiesza ona procesy przemiany materii. Wielu sportowców na początek musi zastosować dietę redukcyjną, która pomaga zmniejszyć masę tłuszczową w organizmie, by potem móc szybciej zwiększać masę mięśniową. Jeśli tak jest, to warto sięgnąć po kreatynę, ponieważ może ona przyśpieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, by zmniejszyć masę ciała, jest przechodzenie przez treningi o wysokiej intensywności. Takie ćwiczenia skutecznie przyśpieszają metabolizm, a ma to związek z energią, która wytwarzana jest w mięśniach. Warto również pamiętać o tym, że podczas diety redukcyjnej konieczne jest ograniczenie spożywania węglowodanów. To może prowadzić do zmniejszenia się energii, co skutkować może zmniejszeniem się siły i chęci do wykonywania kolejnych treningów.

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.