UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Jakie zioła pomagają obniżyć ciśnienie krwi?

1071 Views

Zbyt wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób układu krążenia. Z tego względu powinno się je obniżać, by dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, pomimo problemów z nadciśnieniem. Prócz leków na nadciśnienie można stosować zioła. Jak leczyć nadciśnienie ziołami?

Zioła na obniżenie ciśnienia

Zioła na nadciśnienie stosuje się w celu zwiększenia działania leków oraz profilaktycznie. Samo nadciśnienie może bowiem nie dawać żadnych objawów przez wiele lat. Pacjent bez wdrożonego leczenia stopniowo czuje się coraz gorzej, gdyż zbyt wysokie ciśnienie powoduje ciężkie choroby serca i nerek. Niekiedy prowadzi do ślepoty, udaru i zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy. Zioła obniżające ciśnienie mogą być stosowane przez osoby po 40. roku życia nawet bez stwierdzonego nadciśnienia, by obniżyć ryzyko zachowania w przyszłości. Zioła na regulację ciśnienia pomagają zachować zdrowie przez wiele lat.

Leczenie nadciśnienia ziołami ogranicza dolegliwości takie jak: ucisk w głowie, ból w potylicy, ogólne zmęczenie i zawroty głowy. Dodatkowo pacjent może odczuwać szybkie bicie serca, nadmierną potliwość i czerwienienie się twarzy. Objawy nadciśnienia są uciążliwe, jednak znacznie poważniejsze są jego konsekwencje. Zioła na regulację ciśnienia pomagają ich uniknąć.

Jakie zioła stosować na nadciśnienie? Wśród najbardziej znanych ziół regulujących ciśnienie krwi znajduje się lawenda. Olejek eteryczny z lawendy ma szerokie właściwości lecznicze. Masaż z jego użyciem poprawia krążenie krwi i obniża jej ciśnienie. Dzięki niemu poprawia się również odporność organizmu, gdyż lawenda łagodzi stres. Herbatka z kwiatów lawendy na obniżenie ciśnienia powinna być z kolei pita dwa razy dziennie.

Jakie zioła na obniżenie ciśnienia sprawdzają się równie dobrze co lawenda? Dobrym wyborem jest koper włoski, czyli fenkuł. Jego nasiona zwiększają ilość azotynów w ślinie, co prowadzi do obniżenia ciśnienia. Dodatkowo w koprze włoski znajduje się potas, który wspiera prawidłową pracę serca i wzmacnia naczynia krwionośne. Koszyczek rumianku jest z kolei źródłem flawonoidów, garbników i kwasów organicznych, które koją i relaksują organizm. Dodatkowo rozluźniają ściany naczyń krwionośnych i usuwają z organizmu nadmiar wody. Dzięki temu napar z koszyczka rumianku obniża ciśnienie.

Jakie zioła obniżają ciśnienie?

Lista ziół na obniżenie ciśnienia jest dłuższa. Len zwyczajny jest bogaty w kwas a-linolenowy, który chroni serce i naczynia krwionośne. Siemię lniane jest z kolei produktem obniżającym ryzyko zachorowania na miażdżycę i choroby sercowo-naczyniowe. Jemioła pospolita rozszerza naczynia wieńcowe, dlatego przygotowany na jej bazie intrakt jest zarejestrowanym lekiem na nadciśnienie.

Zioła na ciśnienie w normie to również głóg. Zawarte w nim flawonoidy działają wielokierunkowo. Dzięki nim obniża się ciśnienie krwi, poprawia się stan naczyń krwionośnych i redukuje stany zapalne, zmniejszając stres oksydacyjny. Nalewka z głogu jest cenionym lekiem na obniżenie ciśnienia i wzmocnienie mięśnia sercowego. Serdecznik pospolity działa podobnie jak głóg dzięki wysokiej zawartości flawonoidów, garbników i alkaloidów. Zawiera również minerały, które sprawiają, że serce pracuje sprawniej.

Jakie zioła na wysokie ciśnienie działają równie skutecznie? Krokosz barwierski badano przez lata, dlatego jego działanie jest dobrze poznane. Roślina rozszerza naczynia krwionośne i ma właściwości hipotensyjne, za które odpowiadają glukozydy, steroidy, flawonoidy i poliacetyleny.

Mieszanka ziół na nadciśnienie

Jakie zioła na nadciśnienie można stosować na co dzień? Zioła na wysokie ciśnienie do stosowania na co dzień w celach profilaktycznych mają formę herbatek. W ich składzie często znajduje się aronia, która jest bogata w witaminy i minerały, flawonoidy, antocyjany, rutozyd i garbniki. Witamina C i rutozyd wzmacniają naczynia krwionośne i podnoszą ich elastyczność, natomiast potas wspiera pracę serca. Z tego powodu zioła na zbicie ciśnienia mają często dodatek aronii, która szybko wpływa na obniżenie ciśnienia. Zioła dodatkowo poprawiają przepływ krwi przez naczynia i zapobiegają jej zastojom. Ciśnienie spada poniżej wartości 140/90, która jest uznawana za szkodliwą dla organizmu.

Zioła przy nadciśnieniu powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła. Herbatki na bazie starannie wyselekcjonowanych ziół powstają wyłącznie ze składników, które mają pozytywny wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Nieodpowiedni skład herbatki lub jej zanieczyszczenie w trakcie produkcji może sprawić, że mieszanka ziołowa na obniżenie ciśnienia da efekt odwrotny od zamierzonego. Skuteczne zioła na nadciśnienie zwykle mają certyfikat ekologiczny, dlatego warto zwracać na niego uwagę.

Zioła na nadciśnienie nie powinny zawierać żeń-szenia, lukrecji, przęsła i janowca, czyli roślin, które mają działanie podnoszące ciśnienie tętnicze krwi. Są to zioła, które stosuje się w przypadku nadmiernych spadków ciśnienia w celu ich zapobiegania. Pacjenci z nadciśnieniem bezwzględnie powinni unikać herbatek oraz zrezygnować ze stosowania preparatów na bazie wymienionych ziół.

W kategorii: ZDROWIE