UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Jak obniżyć poziom złego cholesterolu?

13287 Views

Podwyższony poziom złego cholesterolu może doprowadzić do wielu chorób układu sercowo-naczyniowego. Konieczne jest więc zadbanie o dietę obniżającą poziom złego cholesterolu we krwi, co zmniejszy ryzyko zachorowania na miażdżycę, czy pojawienie się zatorów. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to stan bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a jeśli nie będziemy go zwalczać, prowadzić może do poważnych chorób, które mogą być zagrożeniem dla naszego życia. Czas więc dowiedzieć się, jak skutecznie i naturalnie zwalczać cholesterol.

Imbir na obniżenie cholesterolu

Imbir od wieków jest ceniony za swoje właściwości lecznicze. Wspomaga on pracę całego organizmu, ponieważ w jego korzeniu znajduje się wiele cennych substancji odżywczych. Najczęściej po imbir sięgamy, kiedy pojawiają się u nas objawy przeziębienia. Jednak jeśli zastanawiasz się jak obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, to jednym ze sposobów, jest jedzenie imbiru.

Imbir ma działanie rozgrzewające, dzięki czemu poprawia krążenie krwi. To sprawia, że naczynia krwionośne pracują szybciej, a to zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę. Tym samym pomaga on oczyszczanie tętnic, co poprawia ich pracę. Jedzenie imbiru ma również wiele innych korzyści. Wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego, zwiększając naszą odporność na drobnoustroje chorobotwórcze. Ma także właściwości odchudzające, a to dzięki temu, że imbir wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Płatki owsiane na obniżenie cholesterolu

Kolejną odpowiedzią na pytanie, jak obniżyć poziom złego cholesterolu są płatki owsiane. Są one bogate w błonnik pokarmowy, dzięki czemu sprawnie oczyszczają tętnice ze złogów i poprawiają pracę naczyń krwionośnych. Osoby, które mają problemy z wysokim poziomem złego cholesterolu, zapewne usłyszały od swojego lekarza, że zalecane śniadanie to właśnie płatki owsiane. Są one niezwykle zdrowe i przyczyniają się do szybkiego obniżenia poziomu złego cholesterolu. A dodatkowo oczyszczają one jelita i poprawiają funkcjonowanie układu trawiennego.

Jabłka na obniżenie cholesterolu

Jeśli chcemy obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, to warto do owsianki dodać pokrojone jabłko, które również jest źródłem błonnika roślinnego. Ono również oczyszcza tętnice i zmniejsza poziom złego cholesterolu. Nie można zapominać o tym, że jest to owoc nisko kaloryczny, a w swoim składzie ma także wiele witamin, które są niezbędne dla organizmu ludzkiego.

Omega 3 na obniżenie cholesterolu

W codziennej diecie każdego człowieka nie powinno zabraknąć kwasów tłuszczowych. Są one szczególnie ważne, ponieważ wpływają na niemal wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Do tych najważniejszych należą kwasy z grupy omega-3. Ich spożywanie wspomaga obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi. Jednak nie tylko, kwasy tłuszczowe omega-3 zwiększają ilość dobrego cholesterolu.

Gdzie znajdziemy omega-3? Najlepiej ich szukać w rybach, olejach i orzechach. Możemy je również znaleźć w suplementach diety takich jak tran. Nie można zapominać o kwasach tłuszczowych z grupy omega-6 i omega-9, które także mają niezastąpione działanie na procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka.

W kategorii: ZDROWIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.