UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Ile można schudnąć w miesiąc? 7 sposobów na zdrowe odchudzanie

19853 Views

Szybkie sposoby na odchudzanie

Utrata wagi może być powodem do radości, ale gdy trafi się kilogramy zbyt gwałtownie, staje się to niebezpieczne dla osoby zrzucającej zbędne kilogramy. Dlatego przed podjęciem się tytanicznego wysiłku spalania tkanki tłuszczowej, warto zgłębić teoretyczne aspekty sprawy. Tak żeby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Ile można schudnąć w tydzień?

Zanim przejdziemy do tego, ile można schudnąć w miesiąc, dobrze zacząć od mniejszej jednostki czasu. W ciągu tygodnia zdrowo jest tracić od pół do jednego kilograma. Wszelkie sposoby na to, jak szybko schudnąć, które oferują kilka razy tyle kilogramów w tygodniu, na dłuższą metę szkodzą zdrowiu, za to sporadyczne głodówki pozwalają oczyścić organizm z toksyn i pobudzić metabolizm. Wszystko trzeba stosować z umiarem. Najlepiej pod kontrolą lekarza i dietetyka, może nawet trenerów. Trzeba też pamiętać, by zbyt szybko nie wracać do dawnych nawyków, bo efekt jo-jo jest tym bardziej prawdopodobny, im szybciej przebiegała redukcja wagi.

Ile można schudnąć w miesiąc?

Odpowiedź na to pytanie jest analogiczna do tego, ile można schudnąć w tydzień, zakładając, że miesiąc ma 4 takie okresy. Czyli od 2 do 4 kilogramów. W tym wypadku rozstrzał zdaje się być większy, ale wszystko to kwestia indywidualnych skłonności. Jeśli czyjś organizm nie jest w stanie spalić więcej niż 0,5kg tygodniowo, to miesięcznie nie uda się zrzucić więcej niż 2 kilogramy. Niektórzy rozkręcają się coraz bardziej, im dłużej funkcjonują w danym trybie życia, organizm innych przyzwyczaja się i zaczyna w taki sposób pracować podczas ćwiczeń, by zużywać mniej energii. Potrzebujemy własnych obserwacji, a czasem specjalistycznej diagnozy, by ocenić, co nam najlepiej służy i jakie są nasze fizyczne możliwości. Według wyników, wprowadzamy modyfikacje treningu i diety.

Stres a odchudzanie

Stres jest zjawiskiem, który często towarzyszy zabiegom odchudzania. Osoby redukujące nadmierne zapasy tkanki tłuszczowej, przyczyn braku postępu najczęściej doszukują się wyłącznie w diecie lub w planie treningowym. Jednym z najczęstszych powodów porażek jest jednak stres. Gdy jesteśmy na niego narażeni przewlekle, wtedy nasz metabolizm ulega rozregulowaniu, co niestety znacznie utrudnia walkę z nadprogramowymi kilogramami. 

Wydawać by się mogło, że ludzie zestresowani jedzą mniej i dzięki temu szybciej uzyskają szczupłą sylwetkę. Wydzielany pod wpływem stresu hormon - kortyzol, znacząco zmniejsza tempo przemian metabolicznych, oddziałując negatywnie na aktywność hormonów tarczycy. Przez to procesy spalania tkanki tłuszczowej zachodzą o wiele mniej wydajnie, a wręcz obserwowana jest tendencja do gromadzenia jej zapasów. 

Na rynku wciąż zwiększa się oferta roślinnych środków mających wspierać nas w zmniejszaniu masy ciała. Chciałbym dziś jednak zwrócić uwagę na wyjątkowość korzyści, które może nam dostarczyć spożywanie zielonej herbaty.

Zielona herbata, a odchudzanie

Dzięki zawartym w niej katechinom zielona herbata odgrywa rolę we wchłanianiu i trawieniu pożywienia, ale przede wszystkim pobudza termogenezę, przez co wpływa na redukcję masy. Związki te powodują uwalnianie tlenku azotu NO przez komórki śródbłonka, co zwiększa ukrwienie tkanek, ich odżywienie i dotlenienie. Spalanie tłuszczu jest procesem tlenowym. Naukowcy wykazali, że  suplemetacja katechinami w produktach takich jak UNS FAT OFF, wpływa też na hamowanie wchłaniania tłuszczów oraz glukozy, w wyniku zmiany działania enzymów trawiennych.

Zielona herbata w suplementach

L-teanina jest aminokwasem, który występuje niemal wyłącznie w zielonej herbacie. Jej obecność celowo uwzględniono w preparacie UNS FAT OFF. To dzięki obecności L-teaniny, działanie kofeiny po wypiciu zielonej herbaty jest bardziej subtelne. Podczas suplementacji wykazuje ona działanie uspokajające i relaksujące organizm. L-teanina z łatwością pokonuje barierę krew-mózg i zdaje się zwiększać poziom neuroprzekaźnika jakim jest kwas gamma-aminomasłowy (GABA).

L-teanina pobudza emitowanie fal mózgowych alfa, prowadząc do stanu głębokiego relaksu przy zachowaniu czujności już po 30-40 minutach od spożycia. Pozytywny wpływ L-teaniny na jakość snu nie wpływał przy tym negatywnie na spadek dziennej aktywności umysłowej. 

Zdrowe odchudzanie - 7 rzeczy, które trzeba brać pod uwagę

Niezależnie od rodzaju ćwiczeń i diety, zdrowe odchudzanie wymaga:

Przez jej niedobór przemiany metaboliczne nie mogą zachodzić, więc niemożliwa jest redukcja masy ciała.

Przykładowo produkty wegańskie nie zawierają witaminy B12, więc trzeba ją suplementować na diecie złożonej tylko z nich. Generalnie w odchudzaniu chodzi o to, by pozbyć się tkanki tłuszczowej, zgromadzonej pod skórą, a nie by zagłodzić komórki.

  • Jedzenia pięciu posiłków dziennie

Zbyt duże przerwy między posiłkami sprzyjają odkładaniu się "zapasów" w postaci tłuszczu.

  • Tworzenia deficytu kalorycznego przy jednoczesnym zaspokajaniu podstawowej przemiany materii

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko schudnąć, zapewne temat ujemnego bilansu energetycznego nie jest ci obcy. Sęk w tym, by w pożywieniu dostarczać organizmowi liczby kalorii, niezbędnej do przeprowadzania procesów życiowych, a energię ze spalania tłuszczu pozyskiwać na aktywność fizyczną.

  • Spania powyżej 7 godzin

Z braku snu, organizm nie może odpowiednio trawić, nie ma sił na trening ani spalanie tłuszczy. Gdy śpimy za krótko, nie dajemy sobie czasu na regenerację. Zużywamy energię w czasie, w którym powinniśmy ją odzyskiwać, co rozregulowuje naturalny cykl przemian metabolicznych.

  • Robienia rozgrzewki przed ćwiczeniami

Aby sobie nic nie uszkodzić ani nie nadwyrężyć, trzeba rozgrzać organizm przed przystąpieniem do danej sesji treningu i rozciągnąć mięśnie po jej zakończeniu.

Wiedząc, ile można schudnąć w miesiąc przy zachowaniu zasad zdrowego odchudzania, nie nabierzemy się na wyniszczające organizm diety-cud, które wraz ze swoją skutecznością ściągają zagrożenie wystąpienia efektu jo-jo, w najlepszym wypadku. Odchudzanie to nie wyścig. Nie chodzi o to, by chudnąć kilka kilogramów w tygodniu, tylko o zmianę nawyków na lepiej służące naszemu zdrowiu.

W kategorii: ODCHUDZANIE