UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Dlaczego warto stosować suplementy diety z kofeiną?

16282 Views

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie suplementów diety z kofeiną. Te tabletki najczęściej spożywane są przez osoby aktywne fizycznie, ponieważ kofeina zwiększa wytrzymałość siłową. Wspomaga ona również pracę mózgu zwiększają koncentrację, ułatwiają zapamiętywanie i zmniejszając uczucie senności i zmęczenia. Dziś dowiemy się dlaczego warto sięgać po ten naturalny preparat.

Kofeina a odchudzanie

Od lat znane są właściwości odchudzające kofeiny. Jest ona składnikiem, który pobudza pracę przemiany materii oraz przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak to nie wszystko. Regularne spożywanie suplementów diety z kofeiną wspomaga walkę z cellulitem.

Bardzo często kofeina jest głównym składnikiem suplementów diety, które nazywane są spalaczami tłuszczu. Ich spożywanie wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, a  dzięki temu zwiększa się beztłuszczowa masa ciała. Przez lata kofeina została wielokrotnie zbadana, a liczne wyniki wykazują, że działanie tego składnika w postaci tabletek ma lepsze  właściwości niż kofeina, która naturalnie występuje w herbacie i kawie.

Kofeina dla sportowców

Kofeina jest suplementem diety, po który coraz częściej sięgają sportowcy. Jest to składnik, który w swojej diecie szczególnie cenią kulturyści. A są to osoby, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej i zredukowanie tkanki tłuszczowej w organizmie do minimum, dzięki ćwiczeniom wysiłkowym z obciążeniem. Warto wiedzieć, że spożywanie kofeiny przez kulturystów może mieć bardzo pozytywne działanie.

Kofeina ma silnie pobudzające działanie na układ nerwowy, dzięki czemu zwiększa się motywacja do kolejnych treningów. A przyjęcie kofeiny w tabletkach przed ćwiczeniami może wydłużyć trening i zwiększyć wytrzymałość siłową, dzięki czemu uzyskamy lepsze efekty. Kofeina ma wpływ na układ hormonalny mężczyzn. Zwiększa ona poziom testosteronu we krwi, a jest to męski hormon, który umożliwia rozbudowę tkanki mięśniowej. Wspomaga to zachowanie odpowiedniej równowagi tłuszczowej w organizmie sportowca.

Kofeina na poprawę pracy mózgu

Ten suplement diety jest szczególnie polecany osobom, które pracują umysłowo i uczą się. Jest tak, ponieważ kofeina zwiększa nasze zdolności poznawcze. Co oznacza, że po spożyciu kofeiny:

  • Zwiększa się zdolność do zapamiętywania.
  • Poprawa się koncentracja.
  • Poprawa się umiejętność logicznego myślenia.
  • Mózg jest w stanie szybciej podejmować decyzje.
  • Przyśpiesza proces przesyłania impulsów miedzy komórkami nerwowymi.

Dodatkowo spożywanie jej w odpowiednich ilościach sprawia, że uczucie zmęczenia i senności maleje. Warto przyjmować ten suplement diety przed ważnym egzaminem, ponieważ pomaga on zwalczyć stres i poprawa umiejętność szybkiego łączenia informacji. Jest to preparat, który poleca się studentom w czasie sesji egzaminacyjnej.

Kofeina - skutki uboczne 

Przyjmując suplementy diety z kofeiną musimy zachować ostrożność. Jest ona substancją, która może wywalać uzależnienie. Jeśli będziemy przyjmować ten suplement diety zbyt często, to organizm może zacząć się domagać zwiększenia dawek. U osób, które przedawkowały kofeinę  pojawić się może pobudzenie, zaburzenia pamięci, nudności, wymioty, bezsenność.

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.