UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Dlaczego warto przyjmować kreatynę ?

15845 Views

Kreatyna, jest jednym z najbardziej popularnych suplementów diety. Jest to również jeden z najbardziej przebadanych preparatów dla sportowców. Warto wiedzieć, że liczne badania wykazały, że przyjmowanie kreatyny ma pozytywne działanie na organizm sportowca. Jakie są największe zalety z przyjmowania kreatyny?

Kreatyna - działanie anaboliczne

Jest wielu sportowców, którzy na początku treningów przechodzą przez dietę redukcyjną. W czasie tej diety najbardziej liczy się to ile kalorii spalamy w ciągu dnia oraz jak szybo spalamy tkankę tłuszczową. Jednym z najlepszych sposobów na przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, jest przechodzenie przez treningi intensywne. A spożywając kreatynę zwiększają się nasze możliwości siłowe, dzięki czemu mamy więcej siły na wykonywanie większej ilości powtórzeń oraz wydłużenie treningów.

Trzeba również zaznaczyć, że podczas diety redukcyjnej należy zmniejszyć ilość węglowodanów w naszych posiłkach. A są one źródłem energii, tak więc jeśli zminimalizujemy ich dawki w codziennej diecie, to może się u nas pojawić zmniejszenie się siły, przez co treningi będą nieefektowne.

Kreatyna a glikogen

To działanie kreatyny nie ma nic wspólnego z fizjologią naszego ciała. Działa jednak zbawiennie na naszą psychikę. Dzięki temu, że spożywamy kreatynę zwiększa się nasza siła, dzięki czemu wykonujemy więcej powtórzeń w ciągu jednego treningu. To prowadzi do zwiększenia się pompy mięśniowej po ćwiczeniach. Jest to korzyść, która daje nam spożywanie kreatyny.

Świetnie działa na naszą psychikę. Jeśli po treningu widzimy widoczne efekty, to zaczynamy widzieć słuszność i sens naszego wysiłku. Dzięki temu wracamy na kolejne treningi, by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Jest to więc motywujące działanie kreatyny.

Kreatyna na przyrost masy mięśniowej

Po kreatynę najczęściej sięgają osoby, których celem treningowym, jest zwiększenie masy mięśniowej. Nie bez powodu tak jest, ten suplement diety w szybkim tempie może przyśpieszyć budowanie masy mięśniowej. A, jest tak dzięki temu, że kreatyna przyczynia się do zwiększenia się intensywności naszych treningów.

Spożywając kreatynę przed treningiem chronimy nasz organizm przed zmęczeniem. Dzięki temu w czasie wykonywanych treningów nie odczuwamy zmęczenia i mamy więcej siły na robienie większej ilości powtórzeń. A im bardziej intensywne są nasze treningi, tym łatwiej i szybciej przychodzi nam zwiększenie naszej masy mięśniowej.

Kreatyna - skutki uboczne

Warto również pamiętać, że mimo tego, że kreatyna ma wpływ na przyśpieszenie wzrostu masy mięśniowej, to jest suplementem diety, który jest bezpieczny dla zdrowia. Mimo swojego działania, nie jest ona sterydem, nie ingeruje w funkcjonowanie układu hormonalnego i nie oddziałuje na testosteron. Trzeba zaznaczyć, że badania nie wykazały negatywnego działania kreatyny na organizm sportowca, jeśli jest ona spożywana w odpowiednich ilościach.

W kategorii: SUPLEMENTACJA
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.