UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Co na zmarszczki? 10 skutecznych sposobów

23793 Views

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek?

Trudno wygładzić zmarszczki mimiczne, gdy już się pojawią na twarzy. Łatwiej zapobiegać ich powstawaniu poprzez stosowanie odpowiedniej diety i pielęgnacji, bo nie ma lepszego serum młodości od zdrowych nawyków, które opóźniają procesy starzenia się skóry. Jakie są najlepsze metody? Co na zmarszczki będzie najskuteczniejsze?

Zobacz też: Oczyszczanie twarzy w domu - jak je odpowiednio przeprowadzić?

Skąd wiadomo, co na zmarszczki się sprawdzi?

Nie każdy zabieg czy kosmetyk jest wart swojej ceny. Podejmując decyzję, dobrze zwracać uwagę na takie rzeczy, jak:

 • Opinie

Mówią wiele, zarówno w przypadku kremu, jak i salonu urody. Choć w internecie nie jesteś w stanie zweryfikować, na ile obiektywne osoby je wystawiały, to zawsze możesz podpytać zaufanych znajomych.

 • Atesty i certyfikaty

Dowodzą kompetencjom kosmetyczki, a w przypadku przedmiotów dają poczucie bezpieczeństwa co do zakupu i jego jakości.

 • Sposób pracy

Czy jest komunikacja z klientem, czy sama nie wiesz, jak będzie wyglądał zabieg?

 • Skład

W internecie łatwo sprawdzić, które składniki to substancje czynne, a które są zbędnymi lub wręcz szkodliwymi dodatkami.

 • Alergeny

Warto wypróbować każdy kosmetyk na nadgarstku, zanim nałoży się go na skórę twarzy, szczególnie cienką i wrażliwą, jak zmarszczki pod oczami. Swędzenie nie pomaga w ich wygładzaniu, a drapaniem możesz nawet je pogłębić.

10 sposobów na zmarszczki

Dobrze wiedzieć, co na zmarszczki stosować, zanim jeszcze problem się pojawi. A rozwiązaniami są między innymi:

 • Krem przeciwzmarszczkowy

Najpowszechniej znana opcja, bo nieinwazyjna i skuteczna przy regularnym stosowaniu. Najczęściej takie kremy zawierają witaminy C i E, które są przeciwutleniaczami, koenzym Q10, wzmacniający elastyczność komórek i kolagen odpowiedzialny za jędrność skóry.

 • Masaż twarzy

Część osób robi go sobie nieświadomie przy wcieraniu kremu. Ten zabieg powinno się wykonywać w górę, od brody, przez policzki, ostatecznie wygładzając zmarszczki na czole. Jednocześnie pamiętając o delikatnym nacisku, by nie rozciągać skóry i zakończeniu muskaniem palcami.

 • Maseczki

Nie stosuje się ich na co dzień, bo zawierają mnóstwo substancji aktywnych, ale to właśnie czyni je środkami skutecznymi w trybie natychmiastowym. Pobudzają krążenie krwi i uelastyczniają skórę, lecz z reguły nie są samodzielną metodą, tylko łączy się je z częściej używanymi kremami.

 • Ćwiczenia

Chociaż zmarszczki mimiczne powstają w wyniku używania mięśni twarzy, to odpowiednie ich wzmacnianie pozwala zapobiegać wiotczeniu skóry. Na przykład, wyraźne powtarzanie liter alfabetu rozciąga kąciki ust.

 • Serum

Skoncentrowana dawka składników odżywczych umożliwia mu działanie przez dłuższy czas po odstawieniu. Tego typu kosmetyki są drogie, ale skutecznie i łagodnie zwalczają nawet głębokie zmarszczki pod oczami.

 • Ampułki

To właściwie serum, tyle że w formie hipoalergicznej, bo zużywana na raz kapsułka nie potrzebuje dodatku konserwantów.

 • Mechaniczne metody

Istnieją różne urządzenia do masażu, kiedy nie jesteś pewna, czy sama umiesz go przeprowadzić. Można je wypróbować u kosmetyczki i obserwować technikę, zanim samemu się je kupi.

 • Peeling

Zabieg wykonywany u dermatologa kwasem z trzciny cukrowej nie tylko złuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, ale też wygładza płytkie i zmniejsza głębsze zmarszczki.

 • Zabieg laserowy

Jest drogi i wymaga serii kilku sesji, ale za to skutecznie przywraca młodzieńczy wygląd skóry.

 • Zastrzyk

Wiele osób zmarszczki na czole i wokół ust wypełnia kwasem hialuronowym, polimlekowym lub kolagenem. Pozostałe decydują się na botox, czyli jad kiełbasiany, który paraliżuje nerwy, by w ogóle okoliczne mięśnie się nie poruszały i nie "zaginały" skóry. Im wcześniej odkryjesz, co na zmarszczki najlepiej ci się sprawdzi, tym łatwiej będzie ci tanio i nieinwazyjnie zapobiegać ich powstawaniu. Bo im bardziej problem się pogłębia, tym trudniej go leczyć. Dlatego warto zawczasu kupić krem przeciwzmarszczkowy.

W kategorii: URODA