UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Chodzenie - czyli 10 000 kroków codziennie

24033 Views

Wiele osób zapomina o tym, że chodzenie jest aktywnością fizyczną, która może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Podczas chodzenia organizm poprawia swoją pracę, a jeśli poruszamy się długo i pokonujemy duże dystanse, to jest to również sposób na to, by zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, czyli zmniejszyć masę tłuszczową. Koniecznie sprawdźmy, dlaczego warto chodzić i jakie korzyści mogą płynąć z jest aktywności fizycznej.

Chodzenie – czy to sposób na odchudzanie?

Wiele osób zastanawia się, czy podczas chodzenia spalamy kalorie. Trzeba pamiętać, że kalorie zostają spalone nawet podczas siedzenia. Organizm zaczyna spalać kalorie, by potrzymać funkcje życiowe i wesprzeć pracę podczas wykonywania każdej czynności. Tak więc, podczas chodzenia również jesteśmy w stanie spalić kalorie.

Im więcej chodzimy, tym więcej kalorii jesteśmy w stanie spalić w ciągu dnia. Osoby, które mają pracę fizyczną są w stanie przejść nawet ponad 10 kilometrów przez osiem godzin. Jest to więc aktywność, która wspomóc nam może odchudzanie. Trzeba jednak wiedzieć, że chodzenie nie może być powolne, ale energiczne. Jeśli więc poruszamy się szybciej, to spalić możemy więcej tkanki tłuszczowi niż podczas wolnego spaceru.

Warto jednak pamiętać, że specjaliści zalecają chodzenie na spacery osobom, które mają problemy z nadwagą. Już pół godziny spaceru może zmniejszyć ryzyko otyłości lub nadwagi.

Chodzenie – zadbaj o swój kręgosłup

Są jednak osoby, które mają pracę siedzącą. W ciągu dnia mogą ona wykonać nawet mniej niż kilometr dziennie. Jest to wynik, który powinien dawać do myślenia. Zbyt długie przebywanie w jednym miejscu w pozycji siedzącej ma bardzo zły wpływ na nasz organizm i ciało. Taka praca może być bardziej męcząca dla kręgosłupa niż praca fizyczna, co dla wielu osób może wydawać się niemożliwe.

Jeśli jesteś więc osobom, która pracuje siedząc w jednym miejscu przez kilka godzin, to musisz pamiętać, że konieczne jest robienie sobie przerw co dwie godziny. W czasie tej przerwy trzeba chodzić lub rozciągać. Chodzenie jest jednym ze sposobów na utrzymanie w zdrowiu naszego kręgosłupa.

Chodzenie – jak liczyć kroki

Wiele osób nie wie o tym, że na rynku pojawiają się urządzenia, które pokazują nam ile kroków dziś wykonaliśmy i mogą one pokazać również ile to kilometrów. Takie urządzenie jest na nam w stanie pokazać, jak mało się ruszamy w ciągu dnia, albo uświadomić nam, że poruszamy się bardzo dużo. Sposobem na mierzenie kroków, jest zakupienie krokomierza. Ich cena nie jest wysoka, ponieważ niektóre można zakupić nawet od 100 złotych. Warto jednak zainstalować z telefonie aplikacje do mierzenia kroków. W większości przypadków są one darmowe.

W kategorii: ZDROWIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.