UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Aerobik – jak wykonywać w domu?

15876 Views

Aerobik to ćwiczenia, które mogą nam pomóc schudnąć lub wzmocnić nasze mięśnie. Są one również idealne do rozciągnięcia ciała. Koniecznie sprawdź, jak wykonywać aerobik w domu i jakie są najlepsze ćwiczenia.

Czym jest aerobik?

Zanim dowiemy się, jak wykonywać ćwiczenia z aerobiku w domu, warto przekonać się, czym jest ta aktywność fizyczna. Jest to rodzaj treningu, który jest bezpieczny niemal dla każdego. W szybkim czasie aerobik stał się formą aktywności fizycznej znanej i cenionej na całym świcie. Jest to rodzaj ćwiczeń, które opierają się na intensywnej wymianie tlenowej. Są trzy rodzaje aerobiku:

  • Typu cardio,
  • Typu muscle,
  • Cooling.

Jakie są rodzaje aerobiku

Aerobik typu cardio, to ćwiczenia, które mają za zadanie wzmocnić krążenia i poprawić pracę układu krążeniowego. Są to treningi, które zaleca się osobom, które mają problemy z nadwagą i pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Najczęściej na siłowni lub w klubie fitness, takie zajęcia odbywają się przy muzyce. Instruktor pokazuje uczestnikom, w jaki sposób należy wykonywać wszystkie ćwiczenia, a oni naśladują jego ruchy.  W internecie znajdziemy mnóstwo filmików, które są dostępne za darmo. Pokazują one właśnie zajęcia z aerobiku. To doskonały sposób na ćwiczenia dla wszystkich osób, które wstydzą się swojej aktywności fizycznej w jakiejś większej grupie, na przykład w związku ze swoim wyglądem. Aerobik typu cardio można dopasować do własnych potrzeb. Są to treningi, które spalają sporo kalorii, ale na początku walki o lepszą sylwetkę lepiej wybierać zestawy ćwiczeń, które nie są bardzo wymagające. Inaczej można się szybko zniechęcić.

Zajęcia typu muscle to ćwiczenia, które mają wzmocnić nasze mięśnie. Ich wykonywanie zaleca się osobom, które chcą poprawić wygląd sylwetki, wyrzeźbić ciało lub nieco się uelastycznić, a niekoniecznie zrzucać zbędne kilogramy. Wykonuje się je podobnie, jak aerobik cardio, czyli przy muzyce i przy pomocy instruktora. I tutaj znów istnieje opcja ćwiczenia w domu. YouTube to ogromna baza przeróżnych treningów – i dla tych bardziej zaawansowanych i dla początkujących. Można też poprosić profesjonalnego trenera, aby przygotował taki zestaw ćwiczeń specjalnie dla nas. Jest to oczywiście opcja za specjalną opłatą, ale ćwiczenia dopasowane konkretnie do naszych preferencji będzie się wykonywało dużo przyjemniej, niż pierwszy lepszy trening z internetu.

Ćwiczenia typu cooling, to zajęcia, które odbywają się przy spokojnej muzyce i polegają one na rozciąganiu ciała. Są one przeznaczone dla osób, które chcą uelastycznić ciało, a także wzmocnić i poprawić kondycję mięśni. Takie ćwiczenia również możemy wykonywać w domu.

Fajnie jest łączyć wszystkie trzy rodzaje aerobiku podczas jednego treningu i w klubach fitness zazwyczaj tak właśnie jest.

A jak się przygotować do ćwiczeń? Wystarczy zadbać o odpowiedni strój oraz dużą ilość wody. Dodatkowe gadżety zwykle nie są potrzebne, ale wielbiciele tego sportu mogą zaopatrzyć się na przykład w ciężarki.

Kiedy te ćwiczenia są bezpieczne?

Aerobik jest to aktywność fizyczna, którą można polecić niemal każdemu. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń aerobowych. Osoby, które mają problemy zdrowotne również mogą zdecydować się na wykonywanie tych ćwiczeń.

Aerobik jest idealny dla kobiet w ciąży oraz młodych mam, które pragną w szybkim czasie zrzucić zbędne kilogramy po ciąży. Na takie zajęcia najczęściej zapisują się właśnie kobiety  i robią to tym chętniej, że jest to aktywność fizyczna, przy której nie tylko spala się zbędne kalorie, ale także nie można się nudzić. Pomyśl tylko.. w tle gra Twoja ulubiona muzyka, a Ty właściwie tańczysz w jej rytm tak, jak nakazuje instruktor. Sama przyjemność, prawda? A kilogramy same lecą w dół, aż miło. Zatem na co czekasz? Do dzieła!

W kategorii: ODCHUDZANIE
Paula Banot

Vice Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski w kategorii Bikini Fitness. Specjalizuję się w kształtowaniu kobiecej sylwetki, pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej, jak i w budowaniu masy mięśniowej. Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat, zawsze był on obecny w moim życiu, stąd wybór AWF’u, jako uczelni wyższej. Uczestnictwo w zawodach sportów sylwetkowych, pozwoliło mi mocno zagłębić się w teorię i praktykę pracy, nad kobiecym ciałem. Mimo moich dużych osiągnieć sportowych na arenie międzynarodowej uważam, że moim największym osiągnięciem jest to, że mogę wykonywać pracę, która jest moją pasją.