UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Zielona kawa na odchudzanie – właściwości zielonej kawy

15934 Views

Zielona kawa sposób na odchudzanie

Zielona kawa, a właściwie picie naparu z zielonej kawy, stanowi jeden ze sposobów wspomagających odchudzanie. Ze względu na brak palenia jej ziaren, nie jest ona poddawana wysokim temperaturom, dzięki czemu zachowuje więcej właściwości prozdrowotnych niż kawa palona, a jej przyrządzenie wcale nie jest skomplikowane. Zielona kawa na odchudzanie? Oczywiście!

Co to jest zielona kawa i gdzie ją kupić?


Zielona kawa to po prostu zwykła kawa, która nie przeszła procesu palenia, czyli surowe ziarna kawowca. Ze względu na brak obróbki termicznej, zawiera ona więcej substancji o właściwościach prozdrowotnych niż kawa palona. Posiada ona w dużych ilościach kwas chlorogenowy, przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj nie jest ona dostępna w zwykłych marketach, choć zdarzają się liczne wyjątki, ale można ją zakupić chociażby w herbaciarni, sklepie zielarskim czy sklepie ze zdrową żywnością.  Na rynku dostępna jest  zarówno zielona kawa mielona, jak i w postaci całych ziaren. Warto jednak zwrócić uwagę na jej pochodzenie, gdyż niejednokrotnie w sprzedaży dostępne są słabej jakości zielone ziarna kawy, których po prostu nie wybrano do palenia.

Jak przyrządzić zieloną kawę?

Do parzenia nadaje się zarówno zielona kawa mielona, jak i ziarnista. Chcąc jednak samemu zmielić  zieloną kawę, trzeba pamiętać, że jej ziarna są znacznie twardsze niż w przypadku kawy palonej. Warto więc, przed użyciem młynka, rozdrobnić je w moździerzu.  Podobnie jak zwykłą kawę, zalewa się ją gorącą, ale nie wrzącą wodą (około 90°C). Wystarczy wsypać 2 czubate łyżeczki kawy, zalać gorącą wodą i odczekać 5-10 minut, by była gotowa do wypicia. Można także zalać całe ziarna kawy, a wtedy będziemy mogli cieszyć się trzykrotnym spożywaniem napoju z tych samych ziaren, gdyż ziarna te można parzyć wielokrotnie, utrzymują swoje wyjątkowe właściwości i smak.

W smaku zielona kawa zupełnie nie przypomina tej palonej – jest łagodniejsza i delikatniejsza, jednak z niemniejszą zawartością kofeiny. Jej smak prędzej można porównać ze smakiem zielonej herbaty – jest nieco cierpka i kwaskowata. Idealnie nadaje się dla osób, które nie przepadają za smakiem kawy palonej, a także tych preferujących dietetyczne napoje – zielona kawa na odchudzanie to doskonały wybór.

Zielona kawa właściwości

Zielona kawa,  ze względu na to, iż nie zostaje poddana działaniom wysokiej temperatury, zachowuje więcej cennych substancji niż kawa palona. Przede wszystkim zawiera ona dużą ilość kwasu chlorogenowego (CGA) oraz kofeiny.

  • CGA ma działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne i antygrzybicze;
  • posiada silne właściwości antyoksydacyjne,
  • wspomaga przepływ żółci ,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • wraz z kofeiną zmniejsza przyswajanie glukozy,
  • przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej;
  • wzbogacana o żeń-szeń i wyciągi z ziół, poprawia pracę układu pokarmowego.

Zielona kawa pomaga więc w procesach istotnych z punktu widzenia odchudzania – w trawieniu, spalaniu tkanki tłuszczowej, mniejszym przyswajaniu glukozy. Stąd też popularne jest hasło: zielona kawa na odchudzanie.

Jak widać zielona kawa właściwości prozdrowotne ma liczne

A do tego wspomaga zrzucenie nadmiarowych kilogramów. Jej smak jest łagodny, a jednocześnie zawiera ona tyle samo kofeiny, co kawa palona. Istotne znaczenie ma tutaj oczywiście wybór kawy z ziaren dobrej jakości oraz przechowywanie jej w suchym, chłodnym miejscu, by dłużej zachowała swoje właściwości. Warto też zaznaczyć, iż mimo tak wielu pozytywnych właściwości, nie można jednak oczekiwać, że samo picie zielonej kawy sprawi, iż zrzucimy zbędne kilogramy. Może stanowić ona wspomaganie procesu odchudzania, ale nie zastąpi prawidłowej diety ani ruchu. Najważniejszy w tym wszystkim jest deficyt kaloryczny. Nie można o tym zapominać.

W kategorii: ODCHUDZANIE