UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Otyłość brzuszna u mężczyzn - jak jej zapobiegać i jak ją leczyć?

26891 Views

Otyłość brzuszna, tak zwany mięsień piwny, powstaje w wyniku odkładania się tłuszczu w brzuchu mężczyzny. Tkanka tłuszczowa powstaje w różnych miejscach u przedstawicieli różnych płci. Kobiety częściej muszą ćwiczyć pośladki, z którymi problemu nie mają mężczyźni. Za to potrafią mieć brzuch nieproporcjonalnie tęższy niż nogi.

Spis treści:

Otyłość brzuszna przyczyny

Żeby jej zapobiegać lub leczyć, warto wiedzieć, jakie ma otyłość brzuszna przyczyny. Należą do nich między innymi:

 1. Zła dieta

Nadmiar cukrów i tłuszczy prowadzi do otyłości. Najmniej zdrowe produkty, to:

Alkohol

Nie bez powodu otyłość brzuszna u mężczyzn określana jest mianem mięśnia piwnego. Piwo zawiera mnóstwo kalorii. Więcej od pozostałych alkoholi, które i tak sprzyjają odkładaniu tłuszczu w brzuchu. Zwłaszcza w połączeniu z cukrami.

Słodycze

Nadmiar cukru zmieniany jest w tłuszcz i odkładany w organizmie w ramach energetycznej rezerwy. „Słodki ząbek” może więc sprawić, że otyłość brzuszna u mężczyzn naprawdę wystąpi.

Fast-foody

Wszelkiego rodzaju frytki, burgery, hot-dogi, sztucznie przetworzona żywność, pełna konserwantów, tłuszczu, często smażona na głębokim oleju, zdecydowanie nikomu nie służy.

Napoje

Zamiast soków czy wody, pijemy często pełne cukru napoje, bywa, że są to energetyki, które sprzyjają otyłości.

2. Brak ruchu

Jeśli się nie ruszamy, nie spalamy tłuszczu. Sprzyja to jego odkładaniu się w organizmie, a co za tym idzie otyłości. W przypadku mężczyzn, jak już wspomnieliśmy, tłuszcz w dużej mierze odkłada się w tkance podskórnej na brzuchu.

Otyłość brzuszna u mężczyzn - leczenie

Jak każdą chorobę, nadwagę też można leczyć. A najskuteczniejsza jest dieta na otyłość brzuszną, dedykowana specjalnie temu przypadkowi.

Można również poddać się operacji. Zabieg zmniejszenia żołądka obniży łaknienie, tym samym ułatwiając zrzucenie wagi.

W redukcji masy ciała, równie ważne co zmiana nawyków żywieniowych są regularne ćwiczenia.

Dieta na otyłość brzuszną - zasady

Jest to dieta, którą należy stosować na co dzień, za to nie wymaga liczenia kalorii. Chodzi raczej o zdrowe nawyki. Czym się charakteryzuje?

 1. Posiłki są spożywane regularnie co 3 godziny. Powinno ich być 5 w ciągu doby, a ostatnio posiłek nie powinien być zjedzony tuż przed snem.
 2. Je się duże ilości owoców i warzyw, które dostarczają sporej ilości witamin.
 3. Wybiera się  wartościowe białko i cukry złożone zamiast prostych.
 4. Wyklucza się niezdrowe produkty, między innymi te z listy powyżej.
 5. Pije się dużą ilość wody - dziennie co najmniej 2 litry, ale tak naprawdę to dzienne zapotrzebowanie na wodę trzeba zawsze obliczać indywidualnie.

Dieta na otyłość brzuszną wymaga od pacjenta również zmniejszenia dotychczas spożywanych porcji. Pozwala to żołądkowi stopniowo wracać do prawidłowego rozmiaru.

Ćwiczenia na otyłość brzuszną

Aby pozbyć się otyłości, trzeba spalić tłuszcz zgromadzony wcześniej w ramach rezerw energetycznych. Trzeba pamiętać, że dopiero po 20 minutach wysiłku organizm sięga po te rezerwy. Dlatego ważne są sesje ćwiczeń aerobowych, trwające co najmniej pół godziny, poprzedzone rozgrzewką i zakończone rozciąganiem.

Do ćwiczeń aerobowych należą:

 • Szybki marsz
 • Trucht
 • Aerobic
 • Aqua aerobic
 • Pływanie
 • Jazda na rowerze

Warto też poświęcić czas na wzmocnienie mięśni brzucha. Otyłość brzuszna u mężczyzn to problem powszechny, ale uleczalny. Warto zainteresować się przede wszystkim poprawą stylu życia. Dieta na otyłość brzuszną wymaga stałej zmiany nawyków, ale daje wymierne rezultaty. Nie stosując jej, narażamy się na szereg powikłań pokroju cukrzycy czy miażdżycy, prowadzącej do choroby wieńcowej serca, a nawet śmierci

W kategorii: ZDROWIE