UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Oczyszczanie twarzy w domu - jak je odpowiednio przeprowadzić?

46202 Views

Oczyszczanie twarzy podstawowe informacje

Wizyta w salonie urody to luksus, na który nie każda kobieta może sobie często pozwolić. Nie ma też czasem takiej potrzeby, skoro wiedza na temat tego jak oczyszczać twarz, nie jest zarezerwowana dla danej grupy zawodowej, tylko powszechnie dostępna w sieci. Grunt to przeanalizować i wybrać najlepsze dla siebie metody. Oczyszczanie twarzy w domu wcale nie jest takie trudne. Jak je wykonać?

Spis treści:

Zobacz też: Kolagen naturalny - co to właściwie jest?

Jak powinno wyglądać oczyszczanie twarzy w domu?

Większość osób wykonuje je wieczorem, by pozbyć się makijażu. Jednak to nie wystarczy. Równie ważna jest higiena przed rozpoczęciem porannej pielęgnacji i zabiegów urodowych. Warto  znać również poszczególne  etapy oczyszczania:

  • Demakijaż oczu

Wieczorne oczyszczanie twarzy w domu należy zacząć od zmycia cieni do powiek i tuszu do rzęs. Szczególnie ten drugi niechętnie schodzi, gdy ma dobrą pigmentację i jest wodoodporny, dlatego wtedy kosmetykiem pierwszej potrzeby jest płyn dwufazowy. W przeciwnym razie, można sięgnąć po mleczko lub płyn micelarny. Każdy z tych produktów trzeba najpierw wypróbować na swoim nadgarstku pod kątem alergii. Dopiero potem można je przyłożyć do delikatnej skóry oczu, a konkretniej nasączony nimi wacik. Nie trzeć. Przyłożyć. To bardzo ważne, by nie powstały zmarszczki.

  • Demakijaż twarzy

Wszelkiego rodzaju podkłady i pudry również trzeba zmyć. Jednak wiele osób nie robi tego dość dokładnie, dlatego warto na to poświęcić trochę czasu i upewnić się, że waciki nasączone płynem micelarnym przestają nosić barwne plamy. Tak wygląda manualne oczyszczanie twarzy.

  • Olej

Zmywa pozostałości makijażu i sebum.

  • Żel do mycia

Pozwala pozbyć się tłustego filmu z twarzy i to od niego zaczyna się poranne zabiegi.

  • Peeling

Usuwanie zrogowaciałego naskórka może odbywać się na różne sposoby. Do wyboru są zarówno gotowe kosmetyki, jak i naturalne, przygotowywane w domu, na przykład z cukru i miodu. Kolejną opcją jest mechaniczne oczyszczanie twarzy, czyli peeling kawitacyjny czy ultradźwiękowy. Stosuje się je maksymalnie dwa razy w tygodniu.

  • Tonik

Ma za zadanie przywrócić równowagę, zarówno jak chodzi o pH, jak i naturalne bariery, dlatego powinien kończyć każde oczyszczanie twarzy w domu.

Jakie wybrać odpowiednie metody?

Wiedząc, jak oczyszczać twarz krok po kroku, wciąż trzeba zdecydować się na te, czy inne środki pielęgnacji. A wybór jest spory. Co należy wziąć pod uwagę?

  • Typ swojej skóry

Inne kosmetyki poleca się osobom o skórze ze skłonnościami do przesuszania, inne w przypadku normalnej i przetłuszczającej się cery.

  • Alergie

Pod tym względem manualne oczyszczanie twarzy daje przewagę, bo przy nim łatwiej uniknąć podrażnień i w ten sposób mieć pewność, że świąd wywołała reakcja alergiczna, a nie intensywność pracy urządzeń kosmetycznych.

  • Skład

Tym lepiej, im więcej w nim naturalnych składników i substancji czynnych. Niektóre produkty zawierają tyle konserwantów i aromatów, że nie są warte swojej ceny, bo ładnie pachną, ale nie spełniają swojej roli.

  • Atesty

Wskazują one na jakość, skuteczność, hipoalergiczność czy cokolwiek potrzebujesz sprawdzić. Taka weryfikacja przez zespół specjalistów daje pewność i poczucie bezpieczeństwa względem planowanego zakupu. To szczególnie ważne, gdy interesuje cię mechaniczne oczyszczanie twarzy. W końcu takie urządzenia to inwestycja, która powinna na długo wystarczyć.

Poranne i wieczorne oczyszczanie twarzy w domu to zabiegi ważne w profilaktyce trądziku czy przebarwień skóry. Powinno ono odbywać się w sposób ściśle określony i wieloetapowy. Nie wystarczy samo zmycie makijażu, by zadbać o lśniący i naturalny wygląd cery, bo peeling jest równie ważny. Tak samo jak zabezpieczenie tonikiem na koniec pielęgnacji. Przywraca ono odpowiednie pH i naturalne bariery.

W kategorii: URODA