UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

O czym nie można zapomnieć w trakcie budowania masy?

15457 Views

Choć proces budowania masy mięśniowej wydaje się znacznie łatwiejszy od odchudzania, to niejednokrotnie jego realizacja może okazać się sporym wyzwaniem.  Nie sztuką jest przytyć, a wypracować muskularną i pozbawioną nadmiernego zatłuszczenia sylwetkę. Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do rozbudowy dotychczasowej muskulatury i rozpoczęciem pracy nad czystą masą mięśniową?

Odpowiednia intensywność treningu

Jednym z niezbędnych aspektów efektywnego budowania masy jest dostarczenie mięśniom odpowiedniego bodźca, który należy rozumieć jako optymalnie dostosowany impuls powstały w trakcie wykonywania ćwiczeń z zewnętrznym oporem lub własną masą ciała. Zbyt niska intensywność treningowa w postaci małego obciążenia nie pozwoli na efektywny rozwój masy i aktywacji procesów hipertroficznych, które pozwalają na rozwój tkanki mięśniowej i kształtowanie sportowej sylwetki z wyraźnie zarysowaną muskulaturą.

Gdy jednak brakuje nam mocy na treningu i pewności wykonania pracy na satysfakcjonującym poziomie, to warto wspomóc się odżywką przedtreningową PRE WORKOUT PUMP. To wieloskładnikowa kompozycja (m.in. AAKG, cytrulina, kreatyna, aminokwasy i kofeina), która wspiera transport niezbędnych składników odżywczych do mięśni i wyzwolenie popularnego efektu pompy. Lepiej przekrwione mięśnie zyskują dogodne warunki do intensywnej pracy, co przekłada się na znacznie większą skuteczność w trakcie pracy nad upragnionymi rezultatami. Nie wspominając o dodatkowej ilości energii, lepszym skupieniu i większej motywacji do modelowania sylwetki.

Optymalna nadwyżka kalorii w codziennej diecie

Właściwie zbilansowana i zróżnicowana dieta jest fundamentem dla wzrostu masy mięśniowej. Optymalny rozkład makroskładników (białko, węglowodany i tłuszcze) stanowi niezbędny budulec do rozwoju sylwetki. Jednak wyjściowe zapotrzebowanie nie wystarczy. Jeżeli zależy nam na zwiększeniu dotychczasowych rozmiarów i rozwoju poszczególnych partii, to z całą pewnością  musimy zadbać o nadwyżkę kaloryczną. Nadprogramowe kalorie przyczynią się nie tylko do wzrostu masy ciała, ale i rozwoju mięśni.

 W przypadku trudności z utrzymaniem codziennej diety i dołożeniem do planu żywieniowego kolejnego posiłku warto rozważyć opcję sięgnięcia po gainer MASS SHOCKER. Produkt stanowi kompleksowe połączenie optymalnie dobranych ilości pełnowartościowego koncentratu białka serwatki  (WPC) wraz z mieszanką zróżnicowanych form węglowodanów (m.in. fruktoza, maltodekstryny i dekstroza).  Gainery stanowią dobrą alternatywę dla osób zabieganych, które nie mają czasu na zjedzenie pełnowartościowego posiłku, który jest bogaty w niezbędne makroskładniki.

W trakcie budowania masy nie można zapomnieć o regularnej podaży białka, zwłaszcza bezpośrednio po wykonanym treningu. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się odżywka białkowa ISO WHEY, która stanowi wyjątkowe połączenie pełnowartościowego koncentratu i izolatu serwatki. Co istotne – odżywka nie zawiera dodatku cukru i jest słodzona sukralozą! Dlatego niesamowicie smakuje, nie powoduje zbędnego przyrostu tkanki tłuszczowej oraz wspiera wzrost i zachowanie masy mięśniowej.

Nie ulega wątpliwościom, że budowanie masy mięśniowej byłoby nieskuteczne bez kreatyny. Preparaty jak MONO pozwalają dostarczyć organizmowi wysokiej jakości monohydrat, który wspomoże resyntezę ATP i wspomoże wzrost wydolności fizycznej. Ponadto kreatyna wykazuje tendencję do gromadzenia wody, który potęguje sygnały anaboliczne do sprzyjające rozwojowi sylwetki. Długotrwała suplementacja kreatyną może okazać się cennym wsparciem dla rozwoju siły i parametrów wysiłkowych.

Niezbędna regeneracja i prawidłowy sen

Bez odpowiedniej dozy odpoczynku trudno mówić o efektach. Powysiłkowa regeneracja wraz z optymalną ilością snu umożliwiają zachowanie właściwego stanu systemu nerwowego, którego prawidłowe funkcjonowanie wspiera m.in. efektywność przekazywania informacji nerwowo-mięśniowej. Osobną kwestią jest fakt, że niedostateczna odnowa organizmu po zrealizowanym treningu sprzyja utrzymywaniu się oznak przesadnego poziomu stresu. Następstwem tego stanu rzeczy jest obniżenie poziomu testosteronu, co może powodować m.in. długotrwałe utrzymywanie się powysiłkowego zmęczenia, utrudnienie modelowania sportowej sylwetki czy obniżenie ogólnego poziomu energii i kiepskie samopoczucie.

W ofercie firmy UNS Supplements znajduje się kilka wartościowych produktów dla poprawy regeneracji. W celu polepszenia jakości snu sprawdzą się kapsułki GABA, które oprócz kwasu ɣ-aminomasłowego zawierają optymalnie określoną porcję melatoniny regulującej rytm dobowy organizmu. Dobrym uzupełnieniem diety będzie kompleks aminokwasów zawartych w preparacie BCAA GPOWDER, który może okazać się wartościowym wsparciem dla ochrony tkanki mięśniowej przed niepożądanymi reakcjami rozpadu.

O gospodarkę hormonalną i endogenną syntezę testosteronu pozwoli zadbać preparat BOOSTERON, którego formuła zawiera m.in. wysoce standaryzowane ekstrakty roślinne (np. kozieradka, owies, pokrzywa), cynk czy kwas D-asparaginowy. Równie wartościowym wsparciem może okazać się preparat TRIBULUS, który umożliwia wzbogacenie codziennej diety w wysokiej jakości wyciąg z owoców buzdyganka naziemnego o wysokiej zawartości cennych saponin steroidowych. Oprócz tego ciekawym rozwiązaniem okazuje się preparat ZIN MAG B6, które wspierają m.in. regulację aktywności homronalnej, utrzymanie prawidłowego stężenia testosteronu we krwi czy prawidłową pracę i kurczliwość mięśni.

W kategorii: SUPLEMENTACJA