UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Mięśnie Kegla - dlaczego warto je ćwiczyć?

18148 Views

Mięsnie Kegla - wszystko co musisz wiedzieć

Różne partie mięśni w ludzkim ciele pełnią szereg złożonych funkcji, które zapewniają prawidłowy przebieg procesów życiowych. Jednym z nich jest rozmnażanie. Ułatwiają je mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy. Chodzi zarówno o poród, jak i sprawność seksualną mężczyzn, ale to nie jedyne zalety.

Po co ćwiczyć mięśnie Kegla?

Niektóre korzyści są wspólne dla wszystkich, inne zależne od płci, ale mięśnie Kegla - ćwiczenia wspomagają układ moczowo-płciowy.

 • Pozwalają kontrolować nietrzymanie moczu

Odpowiadają za zacisk ujścia cewki, dzięki czemu zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, sprawne mięśnie Kegla efekty dają takie, że opróżnianie pęcherza znów masz pod kontrolą woli.

 • Zwiększają szansę orgazmu

Tego częściej potrzebują kobiety. A tak się składa, że dedykowane im na mięśnie Kegla ćwiczenia przyzwyczajają je do zaciskania się, co następuje również przy szczytowaniu.

 • Wydłużają czas trwania erekcji

Zatem mężczyznom też przynoszą korzyści.

 • Umożliwiają kontrolowanie ejakulacji

Przez to, że oplatają podstawę członka oraz da się je dowolnie zacisnąć i rozluźnić, można powstrzymać wytrysk nawet kilka razy.

 • Pomagają partnerom dojść razem

Kiedy wzmacnia je kobieta, pośrednio ćwiczy osiąganie orgazmu, kiedy mężczyzna, trenuje osiąganie kontroli. Zatem mięśnie Kegla stosunek czynią dla obu stron bardziej satysfakcjonującym, bardziej wyrównanym.

 • Ułatwiają poród, a po nim powrót do formy

Zmniejszają ból, ułatwiają utrzymanie odpowiedniej postawy kręgosłupa, a także powrót pochwy do wcześniejszego rozmiaru.

Jak to się robi?

Trzeba wiedzieć, gdzie się znajdują dane partie mięśni, by je wyćwiczyć, a potem poznać plan treningowy.

 • Mięśnie Kegla najłatwiej wyczuć, wstrzymując strumień moczu

Stwarza to jednak pewne zagrożenie, bo przerywanie wydalania może prowadzić do rozwoju bakterii w cewce czy pęcherzu. Dlatego ich ćwiczenia wykonuje się w każdej innej sytuacji.

 • Można je zaciskać przy zbliżeniu

Mięśnie Kegla stosunek czynią bardziej satysfakcjonującym, gdy wprawi się je w ruch. To dobra okazja zarówno do wyczucia ich lokalizacji, ćwiczeń, jak i wykorzystania w praktyce zdobytych umiejętności.

 • Da się sprawdzić siłę ich reakcji

Jeśli usiądziesz na swojej dłoni i wymusisz kichnięcie lub kaszel, powinieneś poczuć odpowiedź z ich strony.

 • Ćwiczenia są proste

Polegają zwyczajnie na zaciskaniu i rozluźnianiu tych i żadnych innych mięśni. Początkowo może to sprawiać trudności, ale z pewnością dojdziesz do wprawy.

 • Liczy się regularność

Ćwiczenia na mięśnie Kegla efekty dają dopiero po kilku tygodniach regularnej pracy.

 • Nie zapominaj o oddychaniu

Wiele osób na początku wstrzymuje oddech przy zaciskaniu mięśni miednicy, lecz nie tędy droga.

 • Nie angażuj brzucha i pośladków

Powinno się ćwiczyć wyłącznie daną partię mięśni.

 • Trenuj przy każdej okazji

Gdy już się nauczysz, jak to robić, gdy nie będzie cię to za bardzo rozpraszało, zaciskać mięśnie Kegla możesz w każdej pozycji i sytuacji - oglądając telewizję, jadąc autobusem lub w sklepie, czekając w kolejce do kasy. Nikt tego nie zauważy.

 • Rób to kilka razy dziennie

Zaczyna się od trzech, dochodzi zwykle do pięciu serii.

 • Zwiększaj w nich liczbę powtórzeń

Będzie dobrze, jeśli początkowo wykonasz 15 w każdym dniu.

 • Licz sekundy

Rozpisane zostały różne treningi, z których część uwzględnia utrzymywanie napięcia mięśni w odpowiednich interwałach czasowych, na przykład przez 5 sekund i 3 sekundy przerwy.

Mięśnie Kegla pełnią wiele funkcji w układzie moczowo-płciowym, a ich ćwiczenie pozwala zyskać kontrolę nad wydalaniem i zwiększyć satysfakcję seksualną. Nie jest skomplikowane, nie wymaga odpowiedniej pozycji ani nawet okoliczności. Choć najłatwiej zacząć trenować w rozkroku. Później dochodzi się do takiej wprawy, że można to robić w każdej codziennej sytuacji, takiej jak siedzenie na kanapie czy stanie na przystanku.

W kategorii: ZDROWIE