UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Koktajle odchudzające - czy naprawdę pomagają? 4 przepisy

33812 Views

Koktajle odchudzające - czym są ? 

W niektórych dietach część posiłków zastępują koktajle na odchudzanie. Czy to dobry wybór? Jak je miksować, żeby dostarczać organizmowi potrzebnych substancji? Jaką mają skuteczność według badań naukowych? Czy koktajle odchudzające naprawdę pomagają zrzucić zbędne kilogramy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Spis treści:

Jak działają koktajle odchudzające?

Wiele zależy od tego, jaki typ koktajlów wybierzesz. Najbardziej skuteczne są napoje wzbogacane białkami.

 • Leczą objawy zespołu metabolicznego

Potwierdziło się to u 64% respondentów badanych przez naukowców z Uniwersytetu w Ulm. Minusem eksperymentu jest to, że uwzględniał 3 posiłki zamiast zalecanych przez większość dietetyków 5, ale każdą dietę, również takie smoothie odchudzające, można dostosować do swoich potrzeb po odpowiedniej konsultacji.

 • Wspomagają spalanie tłuszczu

Oprócz mniejszej liczby kalorii, shake odchudzające, dostarczają nadwyżki białek - budulca mięśni - żeby usprawnić spalanie tkanki tłuszczowej w codziennym treningu, który jest niezbędny, kiedy dąży się do utraty wagi.

 • Odżywiają organizm

Tego rodzaju koktajle na odchudzanie muszą dostarczać wszelkich substancji odżywczych (poza tłuszczami i węglowodanami, w których tworzy się deficyt), bo mają za zadanie stanowić samodzielny posiłek, i to 2 z 3 w ciągu doby.

 • Łączą różne składniki

Łatwiej o zbilansowane posiłki, gdy zmiesza się w jednej szklance nabiał z owocami, warzywami i płatkami owsianymi. To zdecydowana zaleta diety uwzględniającej koktajle odchudzające.

Z kolei mieszanki, które tworzą deficyt a nie zwiększają podaży białka, wykazały ponad 40% skuteczność w przeciągu roku.

Jak zrobić koktajl na odchudzanie?

Zanim poznasz przepisy, dobrze zgłębić ogólne zasady, takie jak:

 • Używanie słodkich owoców do koktajli śniadaniowych

Chodzi o to, by na cały dzień dostarczyć sobie glukozy.

 • Stosowanie dodatku cytryny

Powszechnie wiadomo, że w odchudzaniu wykorzystuje się sok z cytryny, który wykazuje właściwości nawadniające i oczyszczające organizm. Ponadto można go dodawać do pitej przez cały dzień wody.

 • Przewaga warzyw

W obiedzie, który jest stałym posiłkiem, i napoju na kolację dominować powinny warzywa, z tego względu, że dostarczają wielu witamin przy małej liczbie kalorii.

 • Sięganie po odtłuszczone nabiały

W tej diecie są źródłem białka, dlatego pełnią istotną rolę w odchudzaniu. Żeby jednak stworzyć deficyt kaloryczny, warto wybierać produkty z mniejszą zawartością tłuszczu. Nie można go jednak całkowicie wykluczyć, by rozpuszczały się witaminy A, D, E i K.

 • Wspomaganie się przyprawami

Wśród nich imbir, kurkuma i chili pozwolą przyspieszyć metabolizm.

Teraz możesz tworzyć własne koktajle odchudzające, w oparciu o te wiadomości. Pamiętaj tylko, by pić je zaraz po przygotowaniu lub przechowywać w ciemnym naczyniu, by nie straciły swoich właściwości.

Przepisy na smoothie odchudzające

Najlepiej przygotowywać je blenderem, by osiągnąć pożądaną, sycącą konsystencję.

 • Zielony koktajl odchudzający

Tych jest wiele. Można codziennie pić inny przez dłuższy okres czasu, zaczynając na bazie selera naciowego albo szpinaku. Słodzi się je ćwiartką ananasa i połową banana lub samą gruszką czy jabłkiem. Każdy z nich ma dodatek cytryny i powinien zawierać jogurt naturalny lub awokado jako źródło białek. Można też dodawać ogórek zielony, który ma 0 kalorii.

 • Smoothie bowl, czyli koktajl dla tych, którzy przywykli do płatków śniadaniowych

Owsiankę zalewa się koktajlem z jogurtu naturalnego, połowy jabłka i banana, ćwiartki grejpfruta, garści orzechów i szczypty soli, a potem miesza do uzyskania jednolitej konsystencji.

 • Dla fanów kawy

Okazuje się, że można zmieszać banana, kostki lodu, pół szklanki mleka kokosowego i pół szklanki wody, z ostudzonym espresso, czyli pół szklanki kawy (opcjonalnie: parzonej we wrzątku z płaskiej łyżeczki), by otrzymać shake odchudzające na każdy poranek dla kawoszy.

 • Z nasionami chia

Są one znane jako tzw. superfood. Wystarczy moczyć 5 minut w wodzie małą ilość, bo łyżkę, by zaspokoić 1/3 zapotrzebowania na błonnik. Jeśli do tego dodasz szklankę szpinaku, niesłodzonego mleka migdałowego i średniego banana, otrzymasz koktajl odchudzający.

Nie wszyscy wiedzą, że koktajle odchudzające, kiedy zastąpią 2 z 3 posiłków dziennie, wykazują dużą skuteczność w zwalczaniu zespołu metabolicznego i otyłości. Trzeba jedynie tak je komponować, by dostarczały wszelkich niezbędnych substancji odżywczych przy niedoborze kalorii. Powyższe przepisy mogą ci w tym pomóc.

W kategorii: ODCHUDZANIE