UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Japońska dieta wodna – jakie są jej zasady i jakie daje efekty?

32080 Views

Dieta wodna - jak działa i jakie przynosi efekty

Dość szumnie nazywany dietą rytuał picia wody zyskuje na popularności. Czemu nie można się dziwić, bo rzeczywiście korzystnie wpływa na zdrowie, urodę i pomaga w odchudzaniu. Jest świetnym drogowskazem dla osób, które nie nawadniają się jak należy. Japońska dieta wodna jadłospis ma bardzo prosty, bo zaleca stosowanie zdrowej diety przy wykluczeniu soków i słodkich napojów. Dzięki temu nada się dla każdego, niezależnie od wieku czy też stanu zdrowia.

Spis treści:

Czym jest dieta wodna?

Jest zarówno sposobem na odchudzanie, jak i zaprzyjaźnienie się ze zdrowymi nawykami. Jako rytuał picia wody w odpowiednich odstępach czasowych, doskonale ustawia rytm dnia i przerwy między posiłkami. Aby sobie to dokładniej uzmysłowić, warto poznać, jakie ma japońska dieta wodna zasady.

  • Picie na czczo od 160 do 600ml wody

Źródła podają różne liczby – jest naprawdę spora rozbieżność. Najczęściej sprowadza się to do 250ml, czyli 1 szklanki, i zazwyczaj jest to optymalna, poranna ilość.

  • Zjadanie śniadania po upływie 45 minut

Warto skomponować je z muesli czy ciemnego pieczywa, bo są to wskazania zdrowej diety. Białe dostarcza pustych kalorii.

  • Jedzenie przez 15 minut

Japońska dieta wodna wyznacza również czas na posiłki, co pozwala lepiej kontrolować objętość zjadanych porcji. Jeśli nie jesteśmy w stanie czegoś zjeść w kwadrans, to mamy za dużo na talerzu.

  • Niepopijanie posiłków

Woda lepiej się wchłania, gdy nie służy tylko „przepchnięciu” pokarmów.

  • Sięganie po wodę po 1,5-2 godzinach po nich

Jako, że zdrowo jest wprowadzić 3 godzinne przerwy między posiłkami, a jemy przez 15 minut, 45 minut po wypiciu dużych ilości wody, to po 2 godzinach od śniadania, musimy sięgnąć po szklankę, by drugie śniadanie wypadło 3 godziny po pierwszym. I tak dalej, z kolejnymi posiłkami.

  • Picie małymi łyczkami

Łapczywe picie doprowadza do tego, że każdy płyn jedynie „przelatuje” przez nasz organizm. Dlatego japońska dieta wodna zasady wprowadza również co do tempa picia wody.

  • Temperatura i stopień mineralizacji

Nie są jednoznacznie wyznaczone, ale chudnięciu sprzyja chłodna woda, za to mineralizowana dostarcza organizmowi cennych substancji.

Dieta wodna efekty

Wiedząc, jak prosty ma japońska dieta wodna jadłospis, mogłoby się wydawać, że niewiele daje. Bo wykluczamy z diety soki, które przecież dostarczają witamin. I to prawda, ale odstawiamy też słodzone napoje, które szkodzą zdrowiu i smukłej sylwetce, zwłaszcza gdy zamiast cukru zawierają rakotwórcze słodziki, na co nieraz się nabieramy.

Japońska dieta wodna efekty zawdzięcza właściwościom wody:

Część z nich rozpuszcza się w wodzie, a pozostałe, wraz z solami mineralnymi, woda transportuje do komórek.

  • Wypłukiwanie toksyn z organizmu

Japońska dieta wodna działa oczyszczająco, zwłaszcza gdy w diecie dostarczymy również cytryn czy innych roślin o działaniu detoksykacyjnym.

  • Udział w odchudzaniu

Woda jest środowiskiem przemian metabolicznych, które nie mogą bez niej zachodzić. Tak więc picie dużych jej ilości wspomaga odchudzanie, poprzez usprawnianie procesu spalania kalorii.

  • Zdrowe nerki

Woda jest niezbędna do ich prawidłowej pracy. Zapobiega różnym uszkodzeniom, wynikającym z nadmiaru soli, która na przykład tworzy złogi.

Niektórzy twierdzą, że dieta wodna leczy także cukrzycę czy nowotwory. Nie ma na to jednak dowodów naukowych.

Ta dieta wpływa prozdrowotnie na organizm, bo reguluje rytm dnia, posiłków i przemian metabolicznych, tak że wspomaga odchudzanie u osób, które próbują zrzucić zbędne kilogramy. U pozostałych, dieta wodna prowadzi do optymalnego nawodnienia organizmu, a więc poprawia kondycję włosów, skóry czy paznokci. Usprawnia również pracę nerek, termoregulację oraz działanie całej gospodarki witamin i soli mineralnych. Jest korzystna dla osób w każdym wieku. Nie wymaga poświęceń, jedynie pilnowania czasu.

W kategorii: ŻYWIENIE