UNS5 UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY: UNS5 KOD RABATOWY:
BLOG - ostatnie wpisy

Dieta jajeczna - co można jeść? Jakie przynosi efekty po tygodniu?

21559 Views

Dieta jajeczna - właściwości i działanie

Jak każda monodieta, dieta jajeczna też nie może być stosowana przez długi okres czasu. Istnieją jej jedno- i dwutygodniowe odmiany. Później tylko wyniszczamy organizm. Bo choć jajka dostarczają wielu korzystnie działających substancji, to nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb życiowych.

Spis treści:

Jakie ma dieta jajeczna zasady?

Już po samej nazwie i zalecanym czasie trwania spodziewamy się restrykcji. I słusznie. Bo dieta jajeczna efekty po tygodniu przynosi tylko wtedy, gdy silnie opiera się na jedzeniu gotowanych na twardo, ale nie dłużej niż przez 10 minut jajek. Ale dopuszcza też owoce, warzywa i tłuszcz typu oliwa z oliwek czy masło. Najważniejsze jest:

 • Jedzenie dziennie 6 jajek

Zaleca się dzielić je na 3 główne posiłki dnia.

 • Odstawienie słodzonych napojów i alkoholu

W grę wchodzi woda i gorzkie herbaty. Kawę można pić słabą. A trzeba dostarczać dziennie 2-3 litrów płynów, więc powinniśmy sobie to zaplanować i zrobić zapasy, żeby nie sięgać po kaloryczne napoje.

 • Spożywanie warzyw i owoców

Dieta jajeczna jadłospis ma często taki, że owoce je się do śniadania i kolacji, a sałatki warzywne do obiadu.

 • Wchodzenie na nią z odpowiednim poziomem cholesterolu

Tak się składa, że dieta jajeczna jest szkodliwa dla osób, które mają problemy ze zbyt wysokim stężeniem lipoprotein we krwi.

 • Stopniowanie zmian

Gwałtowne wejście w monodietę jest szokiem dla organizmu. Dlatego powinniśmy stopniowo wykluczać różne pokarmy przed i równie powoli wprowadzać je z powrotem po zakończeniu diety.

Dieta jajeczna opinie

Jeśli przed podjęciem się tej metody redukcji wagi, chcesz się poradzić innych osób, to nawet wśród specjalistów możesz uzyskać pełen wachlarz odpowiedzi. Choć dużo zależy od czasu trwania, o jaki pytamy.

 • 14 dni

Dwutygodniowa dieta ma nieprzychylne opinie, z tego względu, że trwa zbyt długo jak na tak ograniczony jadłospis.

 • 7 dni

Taką dietę zaleca się najczęściej, choć wciąż ma swoich przeciwników.

 • 3-5 dni

W tej formie jest zupełnie niegroźna i nie budzi kontrowersji, ale nie dowiemy się, jakie ma dieta jajeczna efekty po tygodniu. A jest to zrzucenie nawet 5 kilogramów.

Przykładowe posiłki na diecie jajecznej 

Dieta jajeczna jadłospis ma prosty, a jednak nie każdy potrafi dobrać sobie dodatków pod kątem witamin. Składa się ona z 3 dań, więc nie musimy wymyślać przekąsek czy podwieczorków, ale surowy owoc to nie grzech, gdy chcemy zachować zdrowy, trzygodzinny odstęp między posiłkami. Ważne, żeby nie były to stale banany. Zawierają zbyt wiele kalorii.

Co zatem jeść? Wiemy już, że podstawą głównych posiłków są 2 jajka na twardo. A jakie wybrać dodatki?

 • Na śniadanie:

Średni banan, grejpfrut, 2-3 kiwi lub mandarynki, jabłko. Kwaśnych owoców możemy więc jeść więcej niż słodkich. Ponadto jeśli w ciągu dodamy cytrynę do wody, to zwiększymy nawodnienie organizmu i efekt oczyszczania go z toksyn.

 • Na obiad:

Sałatka jarzynowa z dodatkiem majonezu lub oliwy, surówka z sałaty i pomidorów (które są wysokokaloryczne, dlatego nie dodaje się kolejnych warzyw), surówka z zielonego ogórka i rukoli (praktycznie nie dostarcza kalorii), groszek z marchewką (kiedy mamy ochotę na słodsze dodatki), sałatka z ogórka kiszonego, pomidora i pora.

 • Na kolację:

Znów owoc. Na przykład: gruszka, pomarańcza, jabłko czy dwie brzoskwinie-dyski.

Ta dieta jest naprawdę restrykcyjna, ale dzięki temu sprzyja odchudzaniu. Nie można jej jednak stosować przez okres powyżej 2 tygodni lub gdy mamy problemy ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu. Choć jajka dostarczają nam potrzebnych białek i wielu soli mineralnych, to razem z nimi też tłuszczy, które podwyższają jego poziom we krwi. Niedobory witaminowe w diecie można uzupełniać przy pomocy owoców i warzyw. Łącznie otrzymujemy jednak tak mało kalorii, że nie możemy zbyt długo kontynuować tej diety.

W kategorii: ODCHUDZANIE